EN
22.03.2023, 12:04 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Premiera i wznowienie spektakli w Teatrze Mostów

W tym tygodniu Teatr Mostów powraca do widzów ze swoim debiutanckim spektaklem. „Jestem czysty” na scenie gorzowskiego MagnetOffOnu w najbliższą niedzielę. A to nie wszystko, co planuje grupa offowych twórców. W piątek odbędzie się bowiem premiera najnowszej produkcji Mostów – „Romantyczki”.

fot. mat. teatru

Tajemniczy romans i jego konsekwencje

„Jestem czysty” wraca do repertuaru po raz pierwszy w 2023 roku. Planowany na niedzielę (26.03. godz. 17.00) pokaz będzie jedynym w marcu. Przypomnijmy, że spektakl powstał w związku z jubileuszem trzydziestolecia pracy artystycznej jego reżyserki Bogumiły Jędrzejczyk. Jest to opowieść o wychodzącym z nałogu młodym mężczyźnie, układającym swoje relacje z matką – zupełnie nierozumiejącą jego sytuacji. Jak na informację o tajemniczym romansie Laury zareaguje Tymoteusz? Czy z każdego kryzysu wyjść można obronną ręką? O tym przekonają się widzowie „Jestem czysty”.

Na scenie aktorka gorzowskiego Teatru Osterwy Kamila Pietrzak-Polakiewicz oraz stypendysta Prezydenta Miasta Gorzowa – Konrad Pruszyński. Projekcje video przygotował absolwent wrocławskiej ASP, współpracujący z wieloma scenami teatralnymi w Polsce Zachariasz Jędrzejczyk.

Bilety na przedstawienie – TUTAJ.

Kobiety, których nikt nie pamięta

Ten spektakl narodził się z niewiedzy. Kiedy twórcy zadali sobie pytanie o kobiecą spuściznę polskiego romantyzmu, zdali sobie sprawę, że tytułowe Romantyczki zostały niemal zupełnie zapomniane. Przedstawienie według scenariusz i w reżyserii Konrada Pruszyńskiego stara się odzyskać ten fragment kobiecej historii (herstorii), przywracając pamięci odbiorców postaci Deotymy, Józefy Dobieszewskiej, Ewy Felińskiej, Narcyzy Żmichowskiej czy Anny Libery. Widzowie poznają odważne, świadome i potrafiące marzyć kobiety, sprzeciwiające się otaczającej je patriarchalnej rzeczywistości.

Na scenie: Natalia Dębicka / Klaudia Siewierska, Agata Iwaszko / Karolina Woźniak-Nocoń, Natalia Skubiszyńska. Głosu w nagraniach użyczył Jacek Głaszcz.

Premierę spektaklu patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, a patronatu medialnego nad wydarzeniem udzielił portal Teatr dla Wszystkich.

Bilety na spektakl premierowy zostały już wyprzedane, ale organizatorzy zapraszają widzów w kolejnych terminach:

Bilety 27.03. godz. 17.00 (Międzynarodowy Dzień Teatru) – TUTAJ.

Bilety 31.03. godz. 18.00 – TUTAJ.

Bilety 1.04. godz. 17.00 – TUTAJ.

Szczegóły dotyczące wydarzeń oraz aktualnego repertuaru Teatru Mostów dostępne są na facebookowej stronie grupy.

Źródło:

Materiał nadesłany