EN
23.11.2021, 10:48 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Po premierze „Jestem czysty”

W miniony piątek o godzinie 19.00 na scenie widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim sztuką „Jestem czysty” Konrada Pruszyńskiego zadebiutował Teatr Mostów. Spektakl w reżyserii obchodzącej jubileusz 30-lecia pracy artystycznej Bogumiły Jędrzejczyk obejrzała niemal setka widzów.

fot. Paweł Jakuboszczak / mat. teatru

„Jestem czysty” to opowieść o trudnej relacji matki z synem, traumatycznej przeszłości i próbie wyjścia z impasu. Grane przez Kamilę Pietrzak-Polakiewicz i Konrada Pruszyńskiego postaci wprowadzają widzów w intymny świat ich emocji. Minimalistyczna scenografia zaprojektowana została tak, by skupiać uwagę odbiorców na kluczowych elementach przedstawienia, a projekcje video autorstwa Zachariasza Jędrzejczyka stanowią uzupełnienie prowadzonej przez bohaterów opowieści.

Pierwsze osoby na widowni spektaklu zasiadły na pół godziny przed premierą. Organizatorzy do ostatnich minut zwiększali liczbę miejsc dla publiczności. Ponad dziewięćdziesiąt osób zgromadzonych w sali Miejskiego Centrum Kultury to ogromny sukces debiutującego Teatru Mostów. „Zupełnie się tego nie spodziewaliśmy. Trzeba wspomnieć, że dokładnie w tym samym czasie trwała premiera musicalu w gorzowskiej Filharmonii, a w Teatrze Osterwy występowali znani z telewizyjnych ekranów aktorzy w spektaklu impresaryjnym. Jesteśmy wdzięczni każdej osobie, która postanowiła spędzić ten wieczór razem z nami” - powiedział autor sztuki Konrad Pruszyński.

Po zakończonej premierze do publiczności przemówiła Bogumiła Jędrzejczyk. „Chciałam bardzo podziękować moim kolegom aktorom, bo współpraca z nimi była przyjemnością. Wielka pasja, zaangażowanie. Jestem pod ogromnym wrażeniem”. Reżyserka przedstawienia przywitała zasiadającego na widowni dyrektora gorzowskiego teatru Jana Tomaszewicza, któremu podziękowała za użyczenie przestrzeni do prób spektaklu „Jestem czysty”.  „Gospodarzowi tego wydarzenia, Miejskiemu Centrum Kultury, równie wielkie dzięki!” - zakończyła jubilatka.

Teatr Mostów zadbał o zapewnienie widzom przestrzeni do spotkania z twórcami „Jestem czysty”. Uroczysty bankiet był okazją do rozmowy na temat przedstawienia, zrobienia pamiątkowych zdjęć, a nawet zebrania podpisów aktorów na okolicznościowych ulotkach. Publiczność aktywnie dzieliła się opiniami na temat spektaklu również w internecie:
- Gratulacje, mega przeżycie. Powodzenia w dalszej pracy twórczej.
- Drogi Teatrze! Dziękuję za wczorajsze emocje, czekam na następny spektakl!
- Wyszło genialnie, chwyciło! Mam wielką nadzieję, że „Jestem czysty” dotrze dalej do jeszcze szerszej publiczności. Premiera wypadła kapitalnie, podnieśliście poprzeczkę wysoko już na starcie. Teatr Mostów czekam na kolejne projekty.

Warto wspomnieć, że realizację kolejnych wydarzeń spod szyldu Teatru Mostów wesprzeć można poprzez udział w zbiórce pod adresem zrzutka.pl/z/mosty. Twórcy premierowego spektaklu „Jestem czysty” pracują już nad organizacją kolejnych pokazów przedstawienia.

Źródło:

Materiał nadesłany