EN

24.01.2022, 11:41 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. „Dzień świra" premierowo u Osterwy

Premierę „Dnia świra” Marka Koterskiego w reżyserii Pawła Szkotaka w sobotę, 29 stycznia wystawi w Teatr im.  Osterwy w Gorzowie Wlkp.

fot. Ewa Kunicka / mat. teatru

„Jestem w proszku, w rozsypce – wypatroszony rozmontowany wypalony i śmiertelnie zmęczony chociaż niczego w życiu nie dokonałem” - tak mówi o sobie Adaś Miauczyński (w tej roli Jan Mierzyński), polski inteligent, nauczyciel, polonista, główny bohater sztuki Marka Koterskiego pt. „Dzień świra”.
Nie udało mu się małżeństwo, nie udało mu się życie zawodowe, nie udało mu się nic, a swoja frustrację przelewa na otaczający go świat.

„Dzień świra” jest gorzką komedią o absurdach życia polskiego inteligenta, ekscentryka i oryginała, uwikłanego w natręctwa życia codziennego, dla którego każdy dzień i kontakt z drugim człowiekiem jest piekłem i ogromnym wyzwaniem. Codziennie rano szuka pomysłu na nadchodzący dzień, starając się przetrwać w rzeczywistości. Każdego ranka wstaje i przeżywa swój osobisty „dzień świra”.

Reżyser Paweł Szkotak w gorzowskim widzom znany jest z realizacji „Przedstawienia Hamleta we wsi Głuch Dolna”. Twórcą scenografii jest Damian Styrna. Muzykę skomponował Łukasz Matuszyk. Kostiumy - Natalia Kołodziej, a wizuale do spektaklu przygotował Eliasz Styrna.

W spektaklu występują:
Michał Anioł, Bartosz Bandura, Beata Chorążykiewicz, Joanna Ginda-Lenart, Bogumiła Jędrzejczyk, Marta Karmowska, Przemysław Kapsa, Magdalena Kasperowicz, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Mierzyński, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Artur Nełkowski, Bożena Pomykała-Kukorowska, Joanna Rossa, Marzena Wieczorek, Darian Wiesner, Cezary Żołyński
Premiera 29 stycznia 2022

Źródło:

Materiał nadesłany