EN

9.10.2020, 18:36 Wersja do druku

Gorzów Wlk. Oferta online Teatru Osterwy

fot. Ewa Kunicka / mat. teatru

Piękna historia z muzyką Chopina w roli głównej na jesienne wieczory.

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza widzów do Internetu . Na naszym Kanale You Tube można obejrzeć najnowszą i jednocześnie najbardziej osobistą sztukę Erica- Emmanuela Schmitta „Madame Pylinska i sekret Chopina”. Premiera spektaklu odbyła się 27 marca.

Młody Eryk zakochał się w muzyce Chopina jednak jego interpretacjom gry na fortepianie czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u profesor Pylińskiej. Jej niekonwencjonalny sposób nauczania sprawił, że Eryk nie tylko nauczył się grać, ale nauczył się przede wszystkim autentycznych emocji, szczerości uczuć i wrażliwości.

To spektakl o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych.

Spektakl to typowa forma teatru online. To forma lekka, czasem zabawna, niekiedy nawet komediowa. Wynika to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i pryncypialnej Madame Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia są utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach, w wykonaniu Leny Ledoff. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu .

W spektaklu występują Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Lena Ledoff i Kacper Kuszewski, a całość inscenizacji zrealizował Robert Gliński.

Prześwietna sztuka, wypełniona miłością do muzyki i życiową mądrością. Doskonałe aktorstwo okraszone genialnymi utworami Chopina i doskonałym ich wykonaniem. A sikorki będą mi się już zawsze kojarzyć z duszami naszych zmarłych. To takie piękne, więc ze wzruszenia płaczę. Gratuluję i serdecznie dziękuję wszystkim biorącym udział w realizacji tego zachwycającego spektaklu. I jak tu nie kochać naszego teatru? - To jeden z komentarzy wstawionych przez widza po obejrzeniu spektaklu.

Zapraszamy!

Kanał You Tube Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne