EN
13.11.2021, 15:24 Wersja do druku

Gliwice. Muza, fotograf, zdjęcia. Wernisaż wystawy "Ballerina" w Galerii ART-STUDIO

Wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza Branickiego "Ballerina" to wystarczający powód by pojawić się w Galerii ART-STUDIO w najbliższą sobotę, 13 listopada. W trakcie wydarzenia obecny będzie nie tylko fotografik Arkadiusz Branicki, ale również jego muza - Natalia Trafankowska, solistka baletowa z Teatru Wielkiego w Poznaniu. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Rozpoczęta w 2012 roku współpraca artysty-fotografa z artystką-tancerką zaowocowała powstaniem wielu znakomitych prac, nagradzanych w międzynarodowych konkursach w Linz, Moskwie, Tokio czy Londynie. Będzie je można oglądać w ramach gliwickiej wystawy. 

Warto dodać również, że siedem lat temu Arkadiusz Branicki zdecydował się na prezentację swojej twórczości poprzez autorskie kalendarze fotograficzne. Są unikatowe, sygnowane i powstają w limitowanej ilości. Przez niektórych porównywane są do kalendarzy Pirelliego. Właśnie podczas wernisażu zostanie zaprezentowany kalendarz na rok 2022.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Muza, fotograf, zdjęcia. Wernisaż wystawy "Ballerina" w gliwickiej Galerii ART-STUDIO

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Katowice online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data:

11.11.2021 21:30