EN
17.08.2022, 12:43 Wersja do druku

Gdynia. Wkrótce polska prapremiera musicalu „Something Rotten, czyli coś się psuje" w Muzycznym

Nowy sezon teatralny rozpoczniemy prapremierą broadwayowskiego musicalu „Something Rotten, czyli coś się psuje", który nominowany był do nagrody Tony za najlepszy musical. Tony wraz z telewizyjnymi Emmy, muzycznymi Grammy i filmowymi Oscarami tworzą czwórkę najważniejszych nagród amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. W Teatrze Muzycznym spektakl wyreżyseruje Tomasz Dutkiewicz - informuje gdyńska scena.

fot. mat. teatru

Fabuła spektaklu:  Renesans. Bracia Nick i Nigel Bottom bezskutecznie próbują wystawić dochodową sztukę teatralną, wciąż pozostając w cieniu prawdziwego mistrza słowa, niejakiego Williama Shakespeare'a. Gdy tracą nadzieję na powodzenie, miejscowy wróżbita ogłasza, że przyszłość teatru to nie tylko gra aktorska, ale także taniec i śpiew... jednocześnie! Nick i Nigel postanawiają wystawić pierwszy na świecie musical. Przygotowania do premiery uświadamiają im, na czym polega... cały ten zgiełk.

Broadwayowski spektakl pełen humoru, literackich i muzycznych odniesień oraz zapierających dech kostiumów z epoki elżbietańskiej. Prapremiera 3 września 2022 roku.

Źródło:

Materiał nadesłany