EN

10.08.2021, 10:43 Wersja do druku

Gdynia. Scena letnia bez dachu, więc trzeba przerywać spektakle

Inne aktualności

Zdaniem części widzów nad sceną i widownią teatru na plaży w Orłowie przydałoby się lekkie zadaszenie pozwalające na granie spektakli bez względu na pogodę. Władze Gdyni przyznają, że pomysł był rozważany, ale zrezygnowano z niego z powodu kosztów i krótkiego czasu, kiedy dach byłby potrzebny.

Scena Letnia w Gdyni to unikat w skali światowej. Teatr Miejski w wakacje przenosi się na plażę w Orłowie, gdzie grane są spektakle z widokiem na morze i szumem fal w tle. Dostosowany do warunków i czasu repertuar oraz otoczenie powodują, że każde przedstawienie jest magiczne i doceniane przez mieszkańców, ale także miłośników kultury spoza Trójmiasta.

Granie spektakli uzależnione od pogody

Jest jednak jeden problem. Granie spektakli jest uzależnione od pogody, która latem nad morzem potrafi być kapryśna. W ostatnią niedzielę 8.08.2021 z powodu ulewy trzeba było przerwać spektakl "Marlena Dietrich. Iluzje". Aktorzy zeszli ze sceny, a widzowie, mimo że uzbrojeni w parasole, musieli pogodzić się z tym, że nie obejrzą przedstawienia do końca. Jak dowiedzieliśmy się w biurze teatru, spektaklu z powodu deszczu, który zmoczył scenę, uniemożliwiając bezpieczny występ aktorom, nie dokończono.

Rozwiązaniem mógłby być montaż lekkiego zadaszenia nad widownią i sceną z aktorami. W tej sprawie w lipcu do władz miasta wystąpił z zapytaniem radny Ireneusz Bekisz z PO, po tym, jak zwróciły się do niego zawiedzione odwołaniem spektaklu mieszkanki.

Pytania od mieszkańców w sprawie zadaszenia

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Scena letnia bez dachu, więc trzeba przerywać spektakle

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Wątki tematyczne