EN

15.04.2024, 16:59 Wersja do druku

Gdynia. Kwiecień w Teatrze Gdynia Główna

Pięć spektakli zaprezentuje Teatr Gdynia Główna w drugiej połowie kwietnia.

„Wieczna komedia ” / fot. Marzena Chojnowska / mat. teatru

Inne aktualności

19 kwietnia godz. 19:00: „Wieczna Komedia” inspirowana komediami Arystofanesa oraz esejami Rebekki Solnit, reż. Grzegorz Kujawiński. Współczesna Polska staje się tłem dla historii, która wydaje się jakby „wyjęta spod pióra” starożytnego greckiego prześmiewcy. Bohaterki spektaklu, inspirowane postaciami Arystofanesa, to kobiety, które postanawiają połączyć siły, podjąć walkę o swoje prawa i poprawę statusu społecznego poruszając problem stereotypu płci. Przeplatając komedię z głębokimi przemyśleniami nad kobiecym losem, spektakl ukazuje różnorodność doświadczeń współczesnych Polek, które stają się symbolem walki o równość, prawa i zdolność do decydowania o własnym życiu. Bilety 50/55 zł 

Wydarzenie na Facebooku.

20 kwietnia godz. 19:00 „Kardiosystem” wg „Joanna M. Brzeg” Rafała Matusza i „Kraboszek” Barbary Piórkowskiej, reż. Ewa Ignaczak. Obsada: Hanna Miśkiewicz oraz Małgorzata Polakowska. Serce Akademii bije schowane gdzieś w piwnicach budynku. Na powierzchni działa tylko bezduszny system maszyn podtrzymujących życie i widać rurki kroplówek. W szpitalnej scenerii rozgrywa się straszny i śmieszny jednocześnie sparing o życie, w którym biorą udział ledwo trzymająca się na nogach, lecz zdeterminowana, by wyzdrowieć, pacjentka oraz naznaczona widokiem wnętrza wielu już ludzkich ciał pani chirurg. Między kobietami jest wielka przepaść, a składają się na nią: wykształcenie, wiek, zasobność portfela, wrażliwość oraz sposób patrzenia na świat, sytuacja osobista i rodzinna i na koniec – najważniejsze – stan zdrowia. Bilety: 50/55 zł.

Wydarzenie na Facebooku.

21 kwietnia o godz. 12:00 STACJA BAJEK: „Rybak i Geniusz” wg „Klechd Sezamowych” Bolesława Leśmiana w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o Rybaku i geniuszu to historia pełna niezwykłych zagadek oraz przygód, w której elementy ze świata rzeczywistego mieszają się z magiczną baśniowością, pobudzając wyobraźnię widza w każdym wieku. Losy ubogiego, ale bardzo pracowitego rybaka odmienią się, kiedy zarzuci sieć po raz czwarty i wyłowi z morza tajemniczą, miedzianą szkatułkę, w której od trzystu lat uwięziony był Geniusz – Dżin. Bilety: 40 zł.

Wydarzenie na Facebooku.

27 kwietnia godz. 19:00 „Sanatorium” wg prozy B. Schulza w reż. Idy Bocian. Obsada: Małgorzata Polakowska, Jakub Kornacki. W tym sanatorium obowiązuje inny, równoległy do rzeczywistego czas. Przeszły? Przyszły? Teraźniejszy? Symultaniczny czy asynchroniczny? Widzowie, wraz z Jakubem wybiorą się w podróż do tego osobliwego i położonego na uboczu rzeczywistości przybytku, w którym pobyt stanie się wędrówką po własnej pamięci i wyobraźni. Bilety: 50/55 zł.

Wydarzenie na Facebooku.

28 kwietnia godz. 12:00 STACJA BAJEK „Dlaczego nie lecimy do gwiazd?” reż. Grzegorz Kujawiński. Dane pozyskane z rozbitych na Ziemi obcych pojazdów kosmicznych wskazują drogę do planety zamieszkałej przez obcą rasę. Na pokład statku Bocian-1 wchodzą starannie wybrani astronauci. Celem podróży jest dotarcie do obcej planety i nawiązanie kontaktu z jej mieszkańcami. Nie będzie to jednak łatwe, bo podróż w nieznane może być pełna nieprzewidzianych problemów, załoga nie potrafi ze sobą współpracować a bliskie spotkanie trzeciego stopnia wydaje się skomplikowane w stopniu iście kosmicznym. Bilety: 40 zł

Wydarzenie na Facebooku.

Źródło:

Materiał nadesłany