EN
13.04.2022, 08:49 Wersja do druku

Gdynia. Dziś premiera widowiska "#MuzycznyzUkrainą"

Tym koncertem teatr pragnie wyrazić swoją solidarność, współczucie i wsparcie dla narodu Ukraińskiego - powiedział PAP reżyser koncertu Bernard Szyc. Premiera widowiska "#MuzycznyzUkrainą" zostanie zaprezentowana w środę w Teatrze Muzycznym w Gdyni i będzie transmitowana on-line.

fot. mat. teatru

W środę na dużej scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się premiera koncertu "#MuzycznyzUkrainą" wyreżyserowanego przez Bernarda Szyca.

"Przygotowania do Koncertu odbywały się pomiędzy próbami i spektaklami z bieżącego repertuaru, a trzy ostatnie dni poświęciliśmy wyłącznie na to wydarzenie" - powiedział aktor i reżyser Teatru Muzycznego w Gdyni Bernard Szyc.

W realizacji koncertu biorą udział artyści z Ukrainy, studenci Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz artyści z Akrobatycznego Teatru Tańca MiraArt. Cały zespół i obsługa spektaklu zrzekł się wynagrodzeń za udział w wydarzeniu.

"Treść koncertu będą stanowić utwory z naszego repertuaru, które korespondują w swojej treści i przesłaniu z obecną sytuacją w Ukrainie, ale przygotowaliśmy też utwory nowe, specjalnie dedykowane na ten koncert" - powiedział reżyser.

I jak dodawał, "tym koncertem Teatr Muzyczny w Gdyni pragnie wyrazić swoją solidarność, współczucie i wsparcie dla narodu Ukraińskiego, a zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie poprzez Polską Akcję Humanitarną".

W przerwie Koncertu 20 wolontariuszy będzie zbierało pieniądze do skarbonek PAH. Ponadto będzie można zakupić prace plastyczne uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. M. Abakanowicz w Gdyni, dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Wszystkie miejsca na widowisko zostały wyprzedane, dlatego zespół teatru postanowił przenieść koncert również do Internetu.

"Dzięki pomocy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz PULTYN Studio całe wydarzenie będzie transmitowane online na kanale YouTube Teatru Muzycznego. Jednocześnie wystartuje internetowa zbiórka na rzecz PAH - SOS Ukrainie" - tłumaczyła specjalistka ds. PR Teatru Muzycznego w Gdyni Aleksandra Borowiak.

Koncert odbędzie się w środę o godz. 19. Wydarzenie będzie streamowane na żywo na kanale YouTube Teatru Muzycznego. Przed wydarzeniem teatr opublikuje link w swoich mediach społecznościowych umożliwiający obejrzenie widowiska.

fot. mat. teatru

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne