EN

6.05.2021, 12:20 Wersja do druku

Gdańsk. Zmiany w repertuarze Opery Bałtyckiej

Opera Bałtycka z Gdańsku pod koniec maja wznawia działalność dla publiczności zgromadzonej  na widowni. Po raz pierwszy  od długiego czasu spotkanie na żywo z widzami odbędzie się 29 i 30 maja na spektaklach baletowych „Sen nocy letniej”.

fot. mat. teatru

By móc jak najczęściej gościć widzów na widowni, do czego Opera musi się przygotować, nie rezygnując jednocześnie z działalności online aż do momentu otwarcia teatru pod koniec maja, musiały zostać wprowadzone pewne zmiany w repertuarze.

W najbliższy weekend, 8-9 maja, jeszcze w formie livestreamingu zagrany zostanie „Cyrulik sewilski”. Pod koniec maja (29-30.05) zagrany zostanie z udziałem publiczności na widowni wspomniany „Sen nocy letniej”.

W czerwcu (11.06) Opera zaprasza na premierę opery Pucciniego „Madama Butterfly”. Poza wieczorem premierowym w tym sezonie planowane są jeszcze trzy spektakle: 12, 13 i 15 czerwca.

Operowo-baletowym zwieńczeniem sezonu będzie prezentacja kwietniowej premiery, która odbyła się tylko online, „Judyta / Syn marnotrawny / Święto wiosny”. Spektakle pokazane zostaną publiczności zgromadzonej na widowni 26 i 27 czerwca.

Ponadto 29 maja odbędzie się również pierwsze od długiego czasu spotkania na żywo z cyklu „Opera? Si!” (29 maja) oraz dla najmłodszych „Pomposo i…” (30 maja, tu dodatkowo od 1 czerwca będzie możliwość obejrzenia majowego odcinka również online).

Szczegóły repertuaru: operabaltycka.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne