EN

3.09.2020, 12:33 Wersja do druku

Gdańsk. XII Gdański Festiwal Tańca z premierami

12. edycję Gdańskiego Festiwalu Tańca, która rozpoczęła się wczoraj w gdańskim Klubie Żak otworzył konkurs Solo Dance Contest. Kolejne festiwalowe prezentacje to prawie same premiery, w tym „Sticky Fingers Club" z obsadą znaną trójmiejskiej widowni.

Dominik Więcek, który kilkukrotnie zabłysnął w konkursie Solo Dance Contest do współpracy zaprosił tancerki: Dominika Wiak i Monika Witkowska to również finalistki żakowego konkursu, a Daniela Komędera to uznana tancerka młodego pokolenia.

Kolejna  premiera  -   „If I Wear"    - została zrealizowana podczas rezydencji artystycznej   w Kelim Choreography Center w Tel Avivie przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Spektakl Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej został też zakwalifikowany do finałowego etapu „The best OFF", konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć „Over Ground". W festiwalowy weekend - „Unbody" - kolejna produkcja Hertz Haus, który w obecnym składzie działa w Trójmieście od 2016 roku. Ich poprzednia praca „Solo na cztery kaski i stracony czas" to choreografia Anny Piotrowskiej, która zafascynowana młodymi tancerkami zaproponowała im pracę nad spektaklem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Uczta dla miłośników tańca w gdańskim Klubie Żak. Do niedzieli

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” nr 206

Autor:

(PE)