24.08.2020, 15:40 Wersja do druku

Gdańsk. Wkrótce 12. Gdański Festiwal Tańca

W dniach 2 - 6 września w Klubie Żak odbędzie się 12. Gdański Festiwal Tańca, który otworzy konkurs Solo Dance Contest.

Spośród 140 nadesłanych zgłoszeń wybrano 30 nagrań tancerzy między innymi z USA, Izraela i Włoch. Na tej liście pojawiły się nazwiska znane z poprzednich edycji oraz nowe twarze. Miłośników tańca zapraszamy do obejrzenia solówek na ekranie Sali Suwnicowej i zagłosowanie na swojego faworyta, który zdobędzie nagrodę publiczności  w wysokości 1000 Euro. Międzynarodowe jury (Susanna Beltrami, James Wilton i Arno Böhler) będzie oceniać zgłoszone solówki w trybie pracy online, a listę finalistów i werdykt poznamy na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu. 

Kolejne festiwalowe prezentacje to prawie same premiery, w tym STICKY FINGERS CLUB z gwiazdorską obsadą, której nie trzeba przedstawiać trójmiejskiej widowni. Dominik Więcek kilkukrotnie zabłysnął w konkursie Solo Dance Contest. Do współpracy zaprosił tancerki: Dominikę Wiak i Monikę Witkowską, również finalistki żakowego konkursu, a Daniela Komędera to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tancerek młodego pokolenia, także dzięki współpracy z najsłynniejszym gdańskim teatrem tańca Dada von Bzdülöw.
Kolejna premiera - IF I WEAR - została zrealizowana podczas rezydencji artystycznej w Kelim Choreography Center w Tel Avivie przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Spektakl Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej został też zakwalifikowany do finałowego etapu ''The best OFF'', konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego. Tego samego dnia będzie można obejrzeć OVER GROUND. Spektakl przygotowano w ramach rezydencji w Toskanii - nagrody w konkursie „Of Death and Dying” dla Olsztyńskiego Teatru Tańca. Założenie tego zespołu udało się dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego Olsztyna. 

W festiwalowy weekend pokażemy UNBODY – kolejną produkcję Hertz Haus, który w obecnym składzie działa w Trójmieście od 2016 roku. Ich poprzednia praca „Solo na cztery kaski i stracony czas” była choreografią Anny Piotrowskiej, która zafascynowana młodymi tancerkami zaproponowała im pracę nad spektaklem. Ostatnią premierą Festiwalu będzie efekt rezydencji dla dojrzałych artystek. Choreografię dla uznanych, doświadczonych tancerek stworzył Jakub Lewandowski, a na scenie zobaczymy Martę Bury, Sylwię Hefczyńską-Lewandowską, Elizę Hołubowską oraz Iwonę Olszowską.

Festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przy wsparciu GIWK. Nasza strona: gdanskifestiwaltanca.pl; aktualności i komunikaty publikujemy na naszej stronie Facebook.com/GdanskiFestiwalTanca.fot. Patryk Chenc

PROGRAM
2.09.2020 / Solo Dance Contest

G.11.00 / blok I pokazów nagrań
G.13.30 / blok II pokazów nagrań
G.16.00 / blok III pokazów nagrań
G.19.00 / ogłoszenie wyników - videokonferencja z finalistami i przewodniczącym Jury

03-04. 09.2020
G.18.00 / STICKY FINGERS CLUB / wyk. Daniela Komędera-Miśkiewicz, Dominika Wiak, Dominik Więcek, Monika Witkowska / muzyka: Przemysław Degórski / reżyseria świateł: Krystian Koźbiał / opieka dramaturgiczna: Konrad Kurowski/ zrealizowano w ramach projektu rezydencja/premiera w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca / współprodukcja: Lubelski Teatr Tańca / 60 min. / premiera

STICKY FINGERS CLUB to spektakl gwiazdorską obsadą, której nie trzeba przedstawiać trójmiejskiej widowni. Dominik Więcek kilkukrotnie zabłysnął w konkursie Solo Dance Contest. Do współpracy zaprosił tancerki: Dominikę Wiak i Monikę Witkowską, również finalistki żakowego konkursu, a Daniela Komędera to jedna z najbardziej rozpoznawalnych tancerek młodego pokolenia, także dzięki współpracy z najsłynniejszym gdańskim teatrem tańca Dada von Bzdulow.
G.19.45 IF I WEAR / wyk. Marta Kosieradzka, Agnieszka Sterczyńska / współprodukcja Choreography Center Bat Yam / 50 min. / premiera

Spektakl IF I WEAR został zrealizowany podczas rezydencji artystycznej w Kelim Choreography Center w Tel Avivie przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. Choreografia Marty Kosieradzkiej i Agnieszki Sterczyńskiej została też zakwalifikowana do finałowego etapu ''The best OFF'', konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego.
G. 21.30 OVER GROUND / Olsztyński Teatr Tańca / wyk. Marta Jakimicha, Monika Parafiniuk, Katarzyna Rutkowska, Anna Janczarek, Paulina Spiel, Łukasz Szleszyński / koncept: Katarzyna Grabińska / video: VJ Tonda Kinoko / muzyka: Maciej Olewniczak „Żuławy”, Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Segietyńskiego / produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA / 40 min / premiera: 10.11.2018 Tenuta Dello Scompiglio, Włochy

Spektakl przygotowano w ramach rezydencji w Toskanii - nagrody w konkursie „Of Death and Dying” dla Olsztyńskiego Teatru Tańca. Założenie tego zespołu udało się dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego Olsztyna.
Olsztyński Teatr Tańca realizuje wystawienie spektaklu pt. „OVER GROUND" w ramach projektu „OLSZTYŃSKI TEATR TAŃCA działania edukacyjne, artystyczne i statutowe" finansowanego z budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, którego organizatorem jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, a partnerem Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA.
5-6.09.2020
G.18.00 UNBODY / Hertz Haus / wyk. Magdalena Kowala, Natalia Murawska, Joanna Woźna, Anna Zglenicka / współpraca artystyczna: Artur Bieńkowski / zrealizowano w ramach projektu rezydencja/premiera w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca / 60 min.

UNBODY to kolejny spektakl trójmiejskiego składu Hertz Haus, założonego przez Natalię Murawską wraz z Anną Zglenicką, Magdaleną Kowalą i Joanną Woźną, które w obecnym składzie współpracują od 2016 roku. Tancerki kreują własną estetykę, korzystając z tańca współczesnego, fizycznego, improwizacji i działań performatywnych. Ich poprzednia premiera „Solo na cztery kaski i stracony czas” była choreografią Anny Piotrowskiej, która zafascynowana młodymi tancerkami zaproponowała im pracę nad spektaklem.
G.20.00 / b l a s k / REZYDENCJA/PREMIERA 45+ / wyk. Marta Bury, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Eliza Hołubowska, Iwona Olszowska / chor. Jakub Lewandowski / reżyseria świateł: Paweł Murlik / muzyka: Michał Lis / projekt kostiumów, scenografia: Adrianna Gołębiewska / wykonanie kostiumów: Patryk Wojciechowski / zrealizowano w ramach projektu rezydencja/premiera 45+ w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca / 45 min. / premiera

Ten spektakl będzie efektem rezydencji dla dojrzałych artystek. Choreografię dla uznanych, doświadczonych tancerek stworzył Jakub Lewandowski, a na scenie zobaczymy Martę Bury, Sylwię Hefczyńską-Lewandowską, Elizę Hołubowską oraz Iwonę Olszowską.


Spektakle – liczba miejsc na widowni z powodu epidemii ograniczona do 40, udział w wydarzeniach w Sali Suwnicowej przy zachowaniu dystansu i w masce.

BILETY NA SPEKTAKLE
20 zł / 15 zł - Karta Do Kultury* / 10 zł – ulgowe* / 8 zł – Karta Tancerza*
8 zł – 1 blok pokazów Solo Dance Contest. Bilet na każdy z poszczególnych bloków upoważnia do wzięcia udziału w głosowaniu na laureata nagrody publiczności oraz obecności podczas ogłoszenia werdyktu.

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom,  emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00; w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasę otwieramy 30 minut przed seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Rezerwacji podlega tylko połowa dostępnych miejsc.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie. Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca nie są numerowane. W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych.

Zasady obowiązujące w Klubie Żak podczas epidemii

Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu
Prosimy o noszenie maseczek (maskę można zdjąć w części kawiarnianej) – osoby bez maski nie będą wpuszczane na Salę Suwnicową.
Prosimy o zachowanie dystansu
Najbezpieczniej jest płacić kartą
Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc i nieprzestawianie krzeseł.
Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu klubu i przekazanie go pracownikowi kasy Klubu (podstawowe dane uczestników imprez): imię i nazwisko, data imprezy, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danej imprezie. Wypełnienie formularza jest dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa:
W strefach dla publiczności:
są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach i przy wejściach;
są dostępne pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu;
w toaletach są dostępne podajniki na ręczniki papierowe;
w toaletach i holu są umieszczenie w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego;
toalety są sprzątane i dezynfekowane codziennie;
Pracownicy Klubu są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, w tym przyłbice/maski ochronne, środki do dezynfekcji rąk.
Pomieszczenia Klubu są codziennie wietrzone: rano przed otwarciem oraz wieczorem.
W Klubie można nabyć maskę w kawiarni Żak.Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne