EN
23.04.2022, 10:12 Wersja do druku

Gdańsk. Wiersze dla Ukrainy przeczytają aktorzy - w sobotę przed Forum Gdańsk

Inne aktualności

„Wiersze dla Ukrainy” - na czytanie poezji ukraińskiej pod takim hasłem zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku. W sobotę, 23 kwietnia - w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, na placu przed Forum Gdańsk aktorzy Teatru Wybrzeże zaprezentują „poezję z okopów”, z towarzyszeniem muzyki ukraińskiej w wykonaniu Zbigniewa Kosmalskiego.

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypadający na 23 kwietnia, obchodzony jest w Gdańsku co roku. Jednak ta edycja, z powodu wojny w Ukrainie, będzie miała inny charakter - stanowić będzie wyraz solidarności z narodem ukraińskim.

- Solidaryzujemy się z Ukrainą, ale niech to nie będą tylko słowa. Każde wsparcie, nawet drobne, ma swoją wagę. „Zostaliśmy sami” - powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski. Te gorzkie słowa powinny coś poruszyć w każdym z nas - mówi Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Dlatego w sobotę, o godzinie 15:30, na placu przy wejściu do Centrum Handlowego Forum Gdańsk (Targ Sienny 7), odbędzie się głośne czytanie poezji pod hasłem „Wiersze dla Ukrainy”. Aktorzy Teatru Wybrzeże - Małgorzata Brajner i Robert Ciszewski - zaprezentują wojenną poezję ukraińską. Przedstawione wiersze będą wyrazem krajobrazu wewnętrznych przeżyć współczesnych ukraińskich poetów, których obecna sytuacja zmusiła do walki za swoją ojczyznę. Usłyszeć będzie można twórczość m.in. Serhija Żadana, Iryny Wikyrczak, Łesyka Panasiuka, Daryny Hładun czy Hałyny Kruk.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wiersze dla Ukrainy przeczytają aktorzy - w sobotę przed Forum Gdańsk

Źródło:

www.gdansk.pl
Link do źródła

Autor:

oprac. AO

Data publikacji oryginału:

23.04.2022

Wątki tematyczne