EN
21.03.2022, 10:43 Wersja do druku

Gdańsk. Teatralno-muzyczny „Wieczór dla Ukrainy” w Nowej Synagodze

Fundacja Kultury Zbliżenia oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku zapraszają w niedzielę 27 marca do Nowej Synagogi przy ul. Partyzantów 7, na wyjątkowe wydarzenie wspierające Fundację Gdańską. Biletem wstępu jest zrzutka na #GdanskPomagaUkrainie

fot. mat. teatru

W programie:
17:00 spektakl „Nic nas tu nie trzyma”
19:30 "Bo we mnie jest..." piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Arczewskiej - Wincenciak

Nic nas tu nie trzyma

Spektakl „Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju.

Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości.
Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.
Wykonanie: Teatr Zielony Wiatrak
Tekst i reżyseria – Marek Brand
Obsada: Ewa – Karolina Arczewska, Adam – Marek Brand
Muzyka – Paweł Zagańczyk
Konsultacje scenograficzne – Anna Molga

"Bo we mnie jest..." piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Arczewskiej - Wincenciak

Zapraszamy na sentymentalną podróż w świat wrażliwości niezapomnianej i jedynej Kaliny Jędrusik. Usłyszeć będzie można piosenki wybitnych twórców, którym Artystka dzięki swoim interpretacjom nadawała emocjonalną barwę i sens.
Czeka nas wieczór pełen muzyki ubranej w poezję, anegdoty i opowieści z życia jednej z najbarwniejszych postaci polskiej piosenki.
Zaśpiewa i poprowadzi - Karolina Arczewska-Wincenciak
Przy pianinie - Ariel Suchowiecki

Cennik:
35 zł jedno wydarzenie
50 zł dwa wydarzenia
Rezerwacje:
1. Prosimy o przesłanie wiadomości* na adres [email protected] zawierającej imię i nazwisko, nazwę wydarzenia (spektakl, koncert lub oba) i ilość wejściówek.
2. W odpowiedzi otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z informacją jak przelać pieniądze dla Fundacji Gdańskiej i w jaki sposób potwierdzić nam ten przelew.
3. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia przelewu, znajdą się Państwo na liście gości.
*skrzynka będzie sprawdzana raz dziennie, prosimy o wyrozumiałość, jeżeli nie otrzymają Państwo maila zwrotnego tego samego dnia

#GdanskPomagaUkrainie

link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/359269626099770/?ref=newsfeed

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne