EN

12.11.2020, 09:17 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr w Blokowisku online

Teatr w Blokowisku w GAK Plama zaprasza na spektakle online: "Ta mała piła dziś"" - program muzyczno-kabaretowy (19 listopada, godz. 19) dla dorosłych oraz "Bajka o kapryśnej księżniczce" (29 listopada, godz. 17) - spektakl dla dzieci.


Teatr w Blokowisku zaprasza na spektakl muzyczno-kabaretowy online "Ta mała piła dziś". Zapraszamy przed Wasze ekrany i do zobaczenia na profilu facebookowym GAK Plama oraz na kanale YouTube PlamaGAK.

https://www.facebook.com/PlamaGAK

https://www.youtube.com/user/klubplama


„Ta mała piła dziś” - to program muzyczno-kabaretowy zrealizowany przez trójmiejskich artystów. Program złożony z tekstów i piosenek, które w większości powstały w XX-leciu międzywojennym, nazywanym „Złotą Erą Polskiego Kabaretu”. To właśnie wtedy powstały takie szlagiery jak: „Kogo nasza miłość obchodzi”, „Piosenka o zagubionym sercu”, „Ta mała piła dziś”, „Bo to się zwykle tak zaczyna” oraz wiele innych wykonywanych przez ówczesne gwiazdy polskiej sceny teatralnej, filmowej i muzycznej. Wykonawcami byli m.in.: Hanka Ordonówna, Zula Pogorzelska, Jadwiga Smosarska, Mira Zimińska, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Tadeusz Olsza, Aleksander Żabczyński i wielu innych. Genialność tego materiału polega na jego ponadczasowości. Mimo, że od premiery niektórych piosenek minęło prawie sto lat, nadal są aktualne i nie straciły siły swojego przekazu. Na piosenkach tych wychowały się pokolenia polskich artystów. Śpiewali je m.in.: Ewa Demarczyk, Hanna Skarżanka, Krystyna Janda, Bogdan Łazuka, Piotr Fronczewski. Sława Przybylska, Piotr Polk, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i wielu innych znanych artystów.

Jak na kabaret przystało, w programie nie zabraknie również skeczy, zarówno tych napisanych w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, jak i zupełnie nowych, które powstały w ostatnim czasie. Zapraszamy na liryczno-komediowy wieczór będący swoistą podróżą w czasie.


Występują: Karolina Arczewska, Marek Brand, Piotr Urowski, Ignacy Jan Wiśniewski, Antoni Wojnar

Scenariusz: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski

Reżyseria: Marek Brand, Ignacy Wiśniewski

kierownictwo muzyczne: Ignacy Jan Wiśniewski

---

„Ta mała piła dziś”
19.11.2020 r. (czwartek), godz. 19.00


Teatr w Blokowisku w GAK Plama zaprasza dzieci na spektakl online pt. „Bajka o kapryśnej księżniczce” Teatru Conieco.

Mały objazdowy Teatr Conieco z sukcesami bawi i uczy dzieci od 1994 r. Tym razem zabierze nas w podróż po królestwie Króla Moteczka. Poznamy perypetie jego kapryśnej córki - księżniczki Mulinki, mądrego smoka Moherka, grzecznego i uprzejmego księcia Kordonka czy groźnej Baby Jagi. Jaka historia splecie ich losy? Przekonacie się już wkrótce.

Zapraszamy przed ekrany i do zobaczenia na profilu facebookowym GAK Plama oraz na kanale YouTube PlamaGAK.

https://www.facebook.com/PlamaGAK

https://www.youtube.com/user/klubplama

http://www.conieco.info/

---

Teatr Conieco „Bajka o kapryśnej księżniczce”

29.11.2020 r. (niedziela), godz. 17.00


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne