EN

8.02.2021, 16:10 Wersja do druku

Gdańsk. Spotkajmy się ponownie w Teatrze Wybrzeże

Teatr Wybrzeże zaprasza do zapoznania się z  premierowym repertuarem na najbliższe tygodnie! Cieszymy się, że po wielu miesiącach rozłąki spotkamy się z Państwem ponownie!

fot. mat. teatru

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na Scenę Malarnia na premierę SZTUKI Yasminy Rezy w reżyserii Adama Orzechowskiego. W przyszłą sobotę w Starej Aptece odbędzie się prapremiera EMIGRANTEK Radosława Paczochy w reżyserii Elżbiety Depty. Dzień później na Scenie Kameralnej zaprezentujemy premierę LILLI WENEDY Juliusza Słowackiego w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Zapraszamy Państwa do zakupu biletów w naszej gdańskiej kasie biletowej czynnej od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00 oraz w sobotę i niedzielę od 14.00 do 19.00. Kasa biletowa w Sopocie zostanie otwarta po trwającym obecnie remoncie. Zapraszamy również do zakupów online na stronie bilety.teatrwybrzeze.pl

Spotkajmy się ponownie w Teatrze. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

O SZTUCE

Długoletnia przyjaźń trzech mężczyzn zostaje poddana próbie w momencie, w którym jeden z nich kupuje bardzo drogie awangardowe dzieło, a konkretnie biały obraz na białym tle. Od tej chwili rozmowy o malarstwie współczesnym i jego rzeczywistej wartości stają się pretekstem do zdefiniowania na nowo łączącej ich relacji. Głośny dramat Yasminy Rezy to błyskotliwe studium przyjaźni, w którym napięcie pomiędzy wolnością jednostki, a przynależnością do określonej wspólnoty staje się soczewką, przez którą przyglądamy się różnym stadiom przyjaźni. Reza stawia pytania o to, gdzie kończy się lojalność, a zaczyna zakłamanie i czy w każdej sytuacji mamy prawo iść wyłącznie za swoim głosem, bez względu na oczekiwania najbliższych.

Yasmina Reza
SZTUKA
Przekład: Barbara Grzegorzewska
Reżyseria: Adam Orzechowski
Dramaturg: Radosław Paczocha
Scenografia: Magdalena Gajewska
Opracowanie muzyczne: Marcin Nenko
Projekt plakatu: Paweł Kamiński

W spektaklu występują: Robert Ninkiewicz - Marc, Piotr Łukawski - Serge, Cezary Rybiński - Yvan.

Asystent reżysera: Robert Ninkiewicz
Inspicjent - sufler: Weronika Mathes

Premiera: 14 lutego na Scenie Malarnia.

fot. mat. teatru

O EMIGRANTKACH

EMIGRANTKI pokazują polską emigrację zarobkową z perspektywy ciężko pracujących kobiet, do tego matek wychowujących swoje dzieci na odległość. Dramat ukazuje ich pełną napięć relację pomiędzy sobą, trudne życie codzienne, problemy tożsamościowe, życie na walizkach i poczucie straconego życia osobistego, które próbują odkupić zarabianymi na swoje dzieci pieniędzmi. W niesprzyjających macierzyństwu warunkach są niezwykle heroicznymi matkami, które żyją w poczuciu przegranego macierzyństwa...

Radosław Paczocha
EMIGRANTKI
Reżyseria: Elżbieta Depta
Scenografia: Agata Andrusyszyn-Chwastek
Światła: Magdalena Gajewska
Muzyka: Maciej Szymborski
Konsultacja choreograficzna: Nicola Egwuatu
Konsultacja wokalna: Anna Domżalska
Projekt plakatu: Monika Starowicz

W spektaklu występują: Małgorzata Brajner (Zosia), Katarzyna Figura (Teresa) i Justyna Bartoszewicz (Monika).

Asystent reżysera, inspicjent - sufler: Agnieszka Szczepaniak

Prapremiera: 20 lutego w Starej Aptece.

fot. mat. teatru

O LILLI WENEDZIE

Historia upadku starożytnego ludu Wenedów zaatakowanego przez wojownicze plemię Lechitów. Tytułowa bohaterka pragnie za wszelką cenę ocalić swoich poddanych. Treść dramatu odnosi się do powstania listopadowego z 1830 roku. Słowacki rozważa przyczyny klęski zrywu i próbuje znaleźć receptę na wybawienie dla narodu polskiego. W Teatrze Wybrzeże naszą narodową TRAGEDIĘ W PIĘCIU AKTACH wystawi jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, laureat Nagrody im. Konrada Swinarskiego - Grzegorz Wiśniewski.

Juliusz Słowacki
LILLA WENEDA
TRAGEDIA W PIĘCIU AKTACH
Reżyseria: Grzegorz Wiśniewski
Scenografia: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Rafał Ryterski
Projekt plakatu: Franciszek Starowieyski

W spektaklu występują: Marek Tynda - Lech, Katarzyna Dałek - Gwinona, żona Lecha, Janek Napieralski - Lechon, syn Lecha, Piotr Biedroń- Krak, syn Lecha, Krzysztof Matuszewski -
Derwid, król Wenedów, Magdalena Gorzelańczyk - Lilla Weneda, córka Derwida, Sylwia Góra - Roza Weneda, córka Derwida, Jakub Nosiadek - Polelum, syn Derwida, Marcin Miodek - Lelum, syn Derwida, Michał Jaros - Ślaz.

Asystent reżysera: Katarzyna Dałek
Asystent scenografa: Michał Laurentowski
Inspicjent - sufler: Katarzyna Wołodźko

Premiera: 21 lutego na Scenie Kameralnej.

REPERTUAR https://www.teatrwybrzeze.pl/repertuar/2021-02

BILETY OTWARTE

Kochani Widzowie, przypominamy o możliwości wykorzystania biletów otwartych, również tych którym w czasie pandemii skończył się termin ważności.

REGULAMIN

1. Przed wejściem na teren Teatru każda osoba winna zdezynfekować dłonie przy użyciu dostępnych środków do dezynfekcji.

2. Osoba przebywająca na terenie Teatru, obowiązana jest do zakrywania ust i nosa za pomocą odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

3. Widzowie zobligowani są do ustawiania się w kolejkę z zachowaniem dystansu 2 metrów.

4. Osoby wchodzące na teren Teatru obowiązane są do pozostawienia swoich danych osobowych kontaktowych — wypełnienia kwestionariusza zdrowia, celem ułatwienia kontaktu w przypadku wykrycia osoby zakażonej, która brała udział w spektaklu.

5. Możliwe jest udostępnienie widzom nie więcej niż 50% miejsc siedzących.

6. Miejsca powinny być zajmowane z zachowaniem wyznaczonych odstępów z wyjątkiem osoby, która uczestniczy w spektaklu z dzieckiem do ukończenia 13 roku życia oraz jest osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie.

7. Wstęp na widownie organizowany jest grupami, w celu zapewnienia właściwej odległości pomiędzy widzami podczas zajmowania wyznaczonych miejsc.

8. Po zakończeniu spektaklu widzowie wypuszczani będą z widowni rzędami.

9. Szatnie zostają zamknięte do odwołania.

10. Sprzedaż wejściówek zostaje zawieszona do odwołania.

Źródło:

Materiał nadesłany