Zapraszamy Państwa na kolejne wydarzenie w ramach projektu KULTURA BEZ BARIER. W najbliższą sobotę, 27 maja o godzinie 17:00 w Starej Aptece zaprezentujemy spektakl KIM JEST PAN SCHMITT? z audiodeskrypcją. Lektorem będzie aktor Teatru Wybrzeże Jacek Labijak.
Dla osób z niepełnosprawnością wzroku przewidujemy specjalną pulę biletów.
Zapraszamy do rezerwacji miejsc w kasach biletowych pod numerem 519 155 636 lub mailem: [email protected]
Koordynator projektu – Anna Augustyniak 502 756 973, e-mail: [email protected]
O SPEKTAKLU
KIM JEST PAN SCHMITT? to absurdalna tragikomedia, której akcja z impetem wkracza w spokojne, mieszczańskie życie głównych bohaterów i zmusza ich do odnalezienia się w szalonej i niecodziennej sytuacji. Pan Baran wraz z żoną starają się logicznie wyjaśnić to, co ich spotyka, jednocześnie piętrzą kolejne kłamstwa, żeby oddalić od siebie zagrożenie i wybrnąć z kolejnych absurdów. Pytanie tylko, jak długo można być pewnym swoich racji, kiedy wszyscy dookoła twierdzą, że jesteś w błędzie? I jak długo można nie zwariować?
„Najnowsza premiera to groteskowa i pełna absurdalnych zdarzeń opowieść o życiu, które nas zaskakuje i zniewala.”
Anna Umięcka, portal gdansk.pl
Sébastien Thiéry
KIM JEST PAN SCHMITT?
Przekład: Irma Helt
Reżyseria: Jan Hussakowski
Scenografia: Joanna Walisiak
Muzyka: Tymoteusz Witczak
Projekt plakatu: Justyna Czerniakowska
W spektaklu występują: Monika Chomicka-Szymaniak - Pani Baran, Piotr Łukawski - Pan Baran, Piotr Chys - Policjant, Lekarz, Adam Turczyk - Dozorca, Karl.
Asystent reżysera: Piotr Łukawski
Inspicjent-sufler: Agnieszka Szczepaniak
Konsultacje artystyczne: Tomasz Jusza
Zdjęcia: Marianna Kulesza
Premiera: 6 sierpnia 2022 roku na Scenie Letniej
Czas: 1 godzina 45 minut (bez przerw)
O PROJEKCIE
W ramach projektu PFRON KULTURA BEZ BARIER realizujemy przedsięwzięcie grantowe TEATR DOSTĘPNY. Celem przedsięwzięcia grantowego jest zniwelowanie barier w dostępie do kultury wśród osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu poprzez rozszerzenie oferty spektakli z audiodeskrypcją i tłumaczeniem migowym. Projekt realizujemy od 1 stycznia do 15 czerwca 2023 roku. W tym czasie planujemy wystawić cztery spektakle z audiodeskrypcją oraz trzy spektakle z tłumaczeniem na PJM. Spektaklom będą towarzyszyły działania edukacyjne. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.