EN

17.05.2021, 10:11 Wersja do druku

Gdańsk. Premiera spektaklu „Fauna. Musical nieludzki” Teatru Komedii Valldal

Teatr Komedii Valldal zaprasza 1 czerwca na premierę spektaklu  „Fauna. Musical nieludzki” wg scenariusza Szymona Jachimka, w reżyserii Tomasza Valldal-Czarneckiego, z muzyką Ignacego Jana Wiśniewskiego.

fot. mat. teatru

Jeszcze nigdy w historii świata zwierzętom nie żyło się tak źle jak dziś. Hodowla przemysłowa, zooturystyka, kłusownictwo, cyrki, konie ciągnące turystów nad Morskie Oko, przemysł kosmetyczny, cywilizacja kradnąca każdy skrawek Ziemi… zwierzaki nie mają łatwo w starciu z najokrutniejszym gatunkiem na świecie – homo sapiens. “Fauna. Musical nieludzki” to spektakl właśnie o trudnych relacjach ludzi i zwierząt.

Klara kocha swojego psa Pimpka, a Pimpek kocha swojego człowieka Klarę. Zatem „Fauna” jest historią o miłości. Tyle że akcja rozgrywa się na planecie, na której zabija się 70 miliardów zwierząt rocznie, więc… nie spodziewajmy się zbyt wielu różowych serduszek. Nasz spektakl to hołd oddany stworzeniom, którego cierpienia większość z nas nie chce widzieć, albo w nie nie wierzy. Polujemy, zjadamy, wykorzystujemy w testach kosmetyków, do produkcji ubrań, czy rozrywki. Zapominamy, że nie tylko pieski i kotki umieją poczuć ból.

“Fauna. Musical nieludzki” to kolejna po “Wikingach. Musicalu nieletnim” i “Hejt School Musicalu” groteskowa opowieść o otaczającej nas rzeczywistości. W tę podróż zabierze Was ponad 60 bohaterów, którzy wędrując po świecie (i zaświatach), będą próbowali walczyć o lepsze jutro dla wszystkich stworzeń. Czy ta walka jest w ogóle do wygrania? Czy naszym spektaklem próbujemy zatrzymać coś, czego zatrzymać się już nie da? A może lepiej wzruszyć ramionami i zwyczajnie – odpuścić?

***

PREMIERA: 1 czerwca 2021, godz. 11
SCENA TEATRALNA NOT W GDAŃSKU, UL. RAJSKA 6A

Źródło:

Materiał nadesłany