EN

14.06.2021, 15:40 Wersja do druku

Gdańsk. Premiera "Fausta" na Scenie Malarnia Teatru Wybrzeże

W najbliższą sobotę, 19 czerwca o godzinie 19.00 na Scenie Malarnia odbędzie się premiera "Fausta" Goethego w reżyserii Radka Stępnia. W roli tytułowej wystąpi Mirosław Baka.

fot. proj. Jacek Staniszewski/mat. teatru

Spotkajmy się ponownie w Teatrze. Bądźmy razem. Do zobaczenia w Teatrze Wybrzeże!

FAUST Goethego od wieków uważany jest za arcydramat, dzieło kultury najwyższej, poruszające zagadnienia tak odległe od życia współczesnego człowieka, jak odległy może być tylko Bóg od swojego stworzenia. Patrząc jednak z ukosa, możemy dostrzec w FAUŚCIE problemy człowieka każdych czasów i dylematy, które dziś uderzają nawet bardziej niż przed dwustu laty. Czym jest pakt z szatanem, kiedy Bóg dawno umarł, a społeczeństwo zawiodło na wszystkich polach? Jaką cenę można zapłacić za wyjście z depresyjnego letargu, w który wprowadziła nas długa bezczynność i jeszcze dłuższa beznadzieja? Czy powinienem być człowiekiem, jakim chcę być, czy raczej człowiekiem, jakim chce mi się być? FAUST to człowiek taki, jak każdy z nas - zmęczony staraniami, które do niczego nie prowadzą i wypełnianiem wymogów społecznych, które nie pozwalają doznać satysfakcji z życia pełną piersią. A kto z nas oparłby się pokusie, by udzielono mu „części tej siły, co złego pragnąc zawsze dobre czyni”?

Johann Wolfgang von Goethe
FAUST
Reżyseria: Radosław Stępień
Dramaturgia: Konrad Hetel
Muzyka: Hania Rani
Opracowanie dźwiękowe: Michał Górczyński
Scenografia: Paweł Paciorek
Kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
Video: Natan Berkowicz
Światła: Aleksandr Prowaliński
Ruch sceniczny: Kinga Bobkowska
Projekt plakatu: Jacek Staniszewski

W spektaklu występują: Mirosław Baka - Faust, Robert Ciszewski - Młody Faust, Magda Gorzelańczyk - Mefisto, Piotr Biedroń - Nieznajomy, Paweł Pogorzałek - Kaznodzieja, Cezary Rybiński - Sędzia, Piotr Chys - Aktor Pierwszy, Grzegorz Otrębski - Aktor Drugi, Justyna Bartoszewicz - Czarownica, Agata Bykowska - Małgorzata

Asystent reżysera: Piotr Chys
Inspicjent - sufler: Weronika Mathes

Premiera: 19 czerwca na Scenie Malarnia
Pokaz przedpremierowy: 18 czerwca na Scenie Malarnia
Kolejne spektakle: 20, 26 i 27 czerwca oraz 17 i 18 lipca na Scenie Malarnia

Źródło:

Materiał nadesłany