EN

18.11.2020, 09:51 Wersja do druku

Gdańsk. Nominowani do nagrody dla Młodych Twórców Kultury

Inne aktualności

Projektantka graficzna, poeta, artysta wizualny, skrzypaczka, aranżer, animatorka, perkusista, malarz, organista - znamy dziesięcioro nominowanych do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury to obok Splendor Gedanensis najważniejsza kulturalna nagroda przyznawana w Gdańsku. W tym roku zostanie wręczona po raz 21., ale z uwagi na panującą sytuację pandemiczną po raz pierwszy gala odbędzie się online.  

Nagroda dla Młodych Twórców Kultury przyznawana jest twórcom i twórczyniom do 35. roku życia, którzy na swoim koncie mają wybitne osiągnięcia artystyczne. Na przestrzeni lat nagrodzeni byli: Dorota Nieznalska, Natalia Cyrzan, Barbara Piórkowska, Grzegorz Kwiatkowski, Szymon Wróblewski, Adam Darski, zespół Algorhythm, Michał Jaros, Kamil Kocurek, Klaudiusz Grabowski, Kamil Piotrowicz, Wojciech Frycz a w ostatnim roku - Martyna Jastrzębska, Julia Ciesielska, Patryk Hardziej i Piotr Pawlak. 

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

nominowani do nagrody dla Młodych Twórców Kultury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

murasz