Teatr Wybrzeże informuje o najbliższych wydarzeniach i działaniach.
Wierzę w transformującą moc identyfikacji
16 listopada zapraszamy na premierę Zmiany Édouarda Louisa. Osobistą opowieść autora o dzieciństwie na biednej północy Francji i trudach awansu klasowego reżyseruje Radosław Rychcik, znany widzom Wybrzeża z realizacji Nory Ibsena.
Z reżyserem rozmawia Monika Mioduszewska. Rozmowa w załączniku. Link do rozmowy na stronie: https://teatrwybrzeze.pl/
Opis spektaklu:
Porzucić biedę, małe miasteczko i zaściankowe myślenie. Wyrwać się, zostawić za sobą strach i móc być w pełni sobą – a może nawet kimś innym, lepszym? Édouard przeszedł tożsamościową metamorfozę, którą realizował metodycznie i z wielkim poświęceniem. Projekt awansu społecznego stał się jego obsesją. Czy osiągnięcie upragnionego efektu da mu poczucie satysfakcji? Kim się stanie na końcu tej podróży?
Autobiograficzna historia klasowego awansu i jednoczesnej walki o swoją tożsamość homoseksualnego mężczyzny urodzonego w klasie robotniczej. Powieść uznanego francuskiego pisarza uderza celnością społecznych obserwacji, szczerością osobistych ekspiacji i jednocześnie podstawia lustro wszelkim próbom walki o własną emancypację. Nie przypadkiem Édouard Louis to w chwili obecnej jeden z najpoczytniejszych francuskich pisarzy. Więcej o spektaklu Zmiana: https://teatrwybrzeze.pl/
Piękna Zośka jedzie na Boską Komedię!
Z przyjemnością ogłaszamy, że Piękna Zośka zakwalifikowała się na kolejny festiwal! 8 i 9 grudnia o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej Narodowego Starego Teatru w Krakowie zaprezentujemy spektakl w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA.
Szczegółowy program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej organizatora: https://boskakomedia.pl/
Opis spektaklu:
W roku 1927 w podkrakowskiej wsi dochodzi do zbrodni, która elektryzuje całą Polskę. Ofiarą jest chłopka, muza słynnych krakowskich malarzy, młodopolska modelka Zofia Paluchowa, znana jako Piękna Zośka. Jedyny podejrzany w tej sprawie - jej mąż Maciej, szewc i rolnik - nie przyznaje się do winy. Rozpoczyna się proces sądowy. Każdy kolejny świadek przybliża nas coraz bardziej do miejsca zbrodni - domu Paluchów. W mrocznej chłopskiej chacie nic nie jest tym, czym się wydaje. Trzeba naszkicować ją na nowo, wymierzyć dokładnie emocje, wybielić ściany, żeby dało się usiąść przy wspólnym stole, i zatkać uszy, by nie słyszeć krzyku. Wkraczamy w dramat rodzinny, który stawia pytania o przemoc zapisaną w wiejskim krajobrazie i ludowych pieśniach jak w naszym DNA.
Więcej o spektaklu: https://teatrwybrzeze.pl/
Badanie publiczności w Teatrze Wybrzeże
Zaprosiliśmy naszą publiczność do wzięcia udziału w ankiecie. Chcemy
lepiej poznać nasze widzki i widzów, by programować jeszcze lepsze
wydarzenia. Więcej informacji: https://teatrwybrzeze.pl/
Ogród teatralny. Niebo nad Wybrzeżem Na leżakach, pod kocykiem, zamienimy taras Teatru w obserwatorium astronomiczne. Zapraszamy do obserwowania nieba nad Teatrem Wybrzeże z astronomką z Hevelianum. Warsztat odbędzie się 9 listopada o godz. 11:00.Poprowadzi go Bogna Pazderska, specjalistka ds. naukowych w zakresie astronomii z Działu Edukacji i Popularyzacji Nauki Hevelianum. Zapraszamy dorosłych oraz rodziny z dziećmi w wieku 10+.
Zapisy: https://forms.gle/
Więcej informacji: https://teatrwybrzeze.pl/