EN

23.09.2020, 10:56 Wersja do druku

Gdańsk. Live streaming premiery "Fidelia" z Opery Bałtyckiej

mat. teatru

Opera Bałtycka w Gdańsku zaprasza 3 października o godz. 19 na live streaming premiery opery Ludwiga van Beethovena "Fidelio".

Live streaming jako działanie towarzyszące premierze pozwala obejrzeć spektakl większej liczbie osób. Ma to szczególne znaczenie właśnie teraz, kiedy ze względów sanitarnych zmniejszona została znacznie liczba miejsc na widowni.

Dostęp do transmisji jest możliwy do wykupienia za pośrednictwem portalu Bilety24 pod adresem: https://tiny.pl/7pc8l

Działalność artystyczna Opery Bałtyckiej skupia się na prezentowaniu dzieł, które na tle światowej kultury wyróżnia nie tylko przygotowanie muzyczne, ale i gra z ważnymi kontekstami społecznymi. "Fidelio" – historia oddanej żony, która z narażeniem własnego życia pragnie uratować ukochanego niesprawiedliwie wtrąconego do więzienia – zdecydowanie wpisuje się w nurt opery zaangażowanej.

Gdański spektakl przygotowują José Maria Florêncio (kierownictwo muzyczne), Michael Sturm (inscenizacja i reżyseria) i Katarzyna Zawistowska (scenografia i kostiumy). W swojej realizacji sięgają po przykład rodzącej się dopiero „Solidarności” i innych ruchów, które już wówczas zapowiadały kształtowanie się nowej Europy.próba spektaklu / fot. Krzysztof Mystkowski

Inne aktualności

Ludwig van Beethoven
FIDELIO
Kierownictwo muzyczne: José Maria Florêncio
Reżyseria i inscenizacja: Michael Sturm
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Zawistowska
bilety:
premiera 100–140 zł
spektakl 60–100 zł
dostęp do transmisji live 25 zł

spektakle:
3 października 2020 – premiera
4, 24 i 25 października 2020

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne