EN

17.06.2021, 16:02 Wersja do druku

Gdańsk. Andrea Bocelli zaśpiewa w Ergo Arenie

Inne aktualności

Andrea Bocelli, słynny włoski śpiewak operowy wystąpi w Ergo Arenie. Koncert wybitnego tenora odbędzie się 26 listopada 2022 roku. Będzie to trzeci występ tego artysty w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Bilety są już w sprzedaży.

17 wydanych albumów i ponad 90 milionów sprzedanych płyt ma na swoim koncie Andrea Bocelli. Ostatni album zatytułowany "Believe" ukazał się w zeszłym roku i zawiera kilkanaście wzruszających utworów, które miały dodawać ludziom otuchy w pandemicznym okresie. Są to m.in. duety z laureatkami nagrody Grammy, m.in. z Alison Krauss, najczęściej nagradzaną piosenkarką w historii Grammy, jedna, nieznana wcześniej, kompozycja Ennio Morricone, utwory wykorzystane w filmie "Fatima" oraz dwie piosenki napisane przez samego tenora.

Z pewnością usłyszymy je podczas koncertu w Ergo Arenie, gdyż będzie on częścią światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album artysty. Artyście na scenie towarzyszyć będzie orkiestra, chór oraz wyjątkowi goście. Podczas ostatnich koncertów byli to m.in.: światowej sławy dyrygent Marcello Rota, sopranistka Maria Aleida, śpiewaczka operowa Ilaria Della Bidia czy syn artysty Matteo Bocelli.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Andrea Bocelli zaśpiewa w Ergo Arenie

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

JJ

Data publikacji oryginału:

17.06.2021 06:30

Wątki tematyczne