EN

15.10.2020, 11:15 Wersja do druku

Gardzienice. Oświadczenie Włodzimierza Staniewskiego

W związku z publikacjami prasowymi, opisującymi rzekome nadużycia w sferze obyczajowej jakich miałem się dopuścić prowadząc Ośrodek oświadczam, że według mojej oceny publikacje zawierają interpretacje i twierdzenia, które ocierają się lub wręcz stanowią oszczerstwo lub zniesławienie, nie wyłączając tych stwierdzeń, które są cytowane jako wypowiedzi niektórych osób związanych w przeszłości z zespołem.

W relacjach międzyludzkich zadrażnienia, konflikty czy trudne problemy są zjawiskiem będącym na ogół częścią normalności a nie patologii, i jako takie zwykle nie stają się przedmiotem publicznego eksponowania.

Zamierzam dowodzić istnienia tych prawd, poszukując obrony moich praw na właściwej ku temu drodze, jeżeli zajdzie taka potrzeba, która jest dla mnie potrzebą ochrony dobrego imienia niezwykłego zespołu artystycznego, jego wyjątkowego dorobku i jego przyszłości.

Jednocześnie wyrażam gotowość spotkania się i rozmowy z każdą osobą, która obecnie formułuje publicznie zarzuty wobec mnie i środowiska twórczego, w ramach którego realizuję misję artystyczną.

Włodzimierz Staniewski

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

15.10.2020

Wątki tematyczne