EN
15.02.2023, 11:43 Wersja do druku

Elbląg. Weekend z Czechowem w Teatrze Sewruka

W ten weekend (17-19 lutego) w Teatrze Sewruka spotkanie z Czechowem. Na scenie dwie błyskotliwe jednoaktówki „Niedźwiedź. Oświadczyny” w reż. Wiaczesława Żiły. 

fot. mat. teatru

„Niedźwiedź" to przewrotna historia wdowy, którą niespodziewanie odwiedza wierzyciel zmarłego męża, domagając się natychmiastowego spłacenia długu. Kobieta, mężczyzna i dużo emocji. Na naszych oczach narodzą się niespodziewane uczucia w całym swoim wachlarzu: od nienawiści do miłości.  "Oświadczyny" natomiast to opowieść o nieśmiałym panie Łomowie, który pragnie oświadczyć się pannie Natalii. Oboje równie mocno pragną sfinalizowania planów matrymonialnych. Ich zamiary niespodziewanie krzyżuje błahy spór o łąkę i psy. Obopólne zacietrzewienie w sporze o głupstwo grozi unicestwieniem życiowych planów.

„Niedźwiedź. Oświadczyny” w niezmienionej od 2005 r. obsadzie to pełne dowcipu, akcji i dynamizmu pozycje, które pozwoliły elbląskim aktorom stworzyć nagrodzone w Kijowie kreacje. Oba żarty sceniczne łączą nieoczekiwane zwroty akcji, komizm oraz znakomite dialogi. Z pozoru dwie różne historie łączy wspólny mianownik – uczucia, ludzkie przywary i codzienność. Zobaczymy na scenie cały wachlarz emocji – od miłości po nienawiść. Od złości – po pasję.

„Niedźwiedź. Oświadczyny” reż. W. Żiła, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu

17.02 (piątek), godz. 19:00
18.02 (sobota), godz. 18:00
19.02 (niedziela), godz. 17:00

Źródło:

Materiał nadesłany