EN
04.12.2021, 14:53 Wersja do druku

Elbląg. Premiera "Królowej śniegu" odwołana w związku z COVID-19

Inne aktualności

Planowana w grudniu w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu premiera "Królowej śniegu" została odwołana i przeniesiona na 15 stycznia 2022 r. Pomimo naszych starań nie uniknęliśmy kontaktu z wirusem SARS-Cov-2 - przekazał teatr w komunikacie dla widzów.

Elbląską premierę spektaklu Eugeniusza Szwarca, według baśni Hansa Christiana Andersena, zapowiadano na 11 grudnia. Teatr im. Sewruka postanowił jednak przesunąć termin premiery na 15 stycznia 2022 r. W uzasadnieniu tej decyzji podkreślono, że priorytetem jest zdrowie i zapewnienie "bezpiecznej przestrzeni" dla widzów.

"Pomimo naszych starań oraz przestrzegania wszystkich zaleceń, których wymaga aktualna sytuacja epidemiologiczna, nie uniknęliśmy kontaktu z wirusem SARS-Cov-2. Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Widzów i wszystkich pracowników Teatru, podjęliśmy trudną, ale jedyną możliwą decyzję, by odwołać premierę i spektakle Królowej Śniegu w grudniu 2021 r." - przekazano w komunikacie.

Teatr poinformował również, że osoby, które zakupiły bilety przez internet, dostaną zwrot kosztów bezpośrednio na konto. Natomiast widzowie, którzy zakupili bilety tradycyjnie, są proszeni o zgłaszanie się do kasy biletowej teatru.

Reżyserem, autorem przekładu i adaptacji elbląskiej inscenizacji "Królowej śniegu" jest Czesław Sieńko. Muzykę napisał Robert Łuczak, choreografię przygotowała Iwona Runowska, a scenografię i kostiumy Maria Balcerek.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne