EN

7.12.2022, 13:31 Wersja do druku

Elbląg. „Opowieść wigilijna" w Teatrze Sewruka

W mieście rozbłysła już choinka, a to najlepszy dowód na to, że święta są tuż-tuż. Świąteczny klimat obecny jest także w Teatrze Sewruka. Od początku grudnia na scenie zobaczyć można „Opowieść wigilijną” w reżyserii Czesława Sieńki. Jest to tytuł, który od 15 lat grany jest w okresie przedświątecznym. Wczoraj (6 grudnia) minęła 15 rocznica obecności tego spektaklu na deskach elbląskiego Teatru.

fot. mat. teatru

15 lat temu, 6 grudnia 2007 roku, nastąpiło uroczyste nadanie imienia i zmiana nazwy Teatru. Patronem Teatru został aktor, reżyser i pedagog Aleksander Sewruk, wieloletni dyrektor Teatru im. S. Jaracza Olsztyn – Elbląg, zasłużony dla elbląskiego życia teatralnego, a dotychczasowy Teatr Dramatyczny zmienił nazwę na Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Uroczystość uświetniła premiera „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Reżyserii spektaklu podjął się Czesław Sieńko.

Uroczysta premiera okazała się wieloletnim sukcesem i do dziś bilety na ten nastrojowy spektakl rozchodzą się z niebywałą szybkością. Tak samo jest także w tym roku. Z tego względu Teatr postanowił dostawić w repertuarze dodatkowy spektakl w niedzielę 11 grudnia o godz. 16.00. Na szczęście zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc kto nie widział tego świątecznego spektaklu lub pragnie go zobaczyć w rodzinnym gronie po raz kolejny, niech nie zwleka z zakupem.

„Opowieść wigilijna”, reż. Czesław Sieńko, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
11 grudnia (niedziela), godz. 16.00

Źródło:

Materiał nadesłany