EN

28.02.2022, 11:43 Wersja do druku

Dyrektor kompetentny i... tenor

Całe jego życie zawodowe związane jest ze sceną muzyczną. Od wielu lat, dokładnie od września 2016 roku, Tomasz Janczak pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze - pisze STOB w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Jak sam przyznaje, wygrał konkurs na to stanowisko w trudnej rywalizacji z wieloma świetnymi kandydatami. W ocenie melomanów, choć nie tylko, dyrektor z wysokim znawstwem i mądrze kieruje „najpiękniejszą wizytówką kulturotwórczą naszego miasta i regionu".

Tomasz Janczak pochodzi ze Zgorzelca. Na wrocławskiej Akademii Muzycznej ukończył Wydział Wokalno-Aktorski. Najpierw zaangażował go łódzki Teatr Muzyczny. Kolejne dziewięć sezonów artystycznych spędził w Teatrze Muzycznym Operetki Wrocławskiej. W1995 roku w teatrze w Hannowerze zagrał jedną z głównych ról, Eisensteina, w „Zemście nietoperza". Podołał, choć wcześniej bał się bardzo tego zadania. W latach 2002-2014, nadal jako świetny tenor z wielkim talentem, Tomasz Janczak śpiewał w lubelskim Teatrze Muzycznym i nawet awansował na dyrektora artystycznego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dyrektor kompetentny i... tenor

Źródło:

„Nowiny Jeleniogórskie” nr 8

Autor:

STOB

Data publikacji oryginału:

22.02.2022