11.01.2021, 14:47 Wersja do druku

Dlaczego nie powstaje nowa scena Teatru Bagatela przy Kopcu Kościuszki?

Inne aktualności

Czekający na nowe zagospodarowanie teren przy al. Waszyngtona w Krakowie po jednostce wojskowej, obecnie nazwany Strefą K-8O5, jest własnością Teatru Bagatela

Budynki przy al. Waszyngtona miały być wykorzystane na potrzeby Teatru Bagatela, ale inwestycja nadal nie została zrealizowana. Interpelację w tej sprawie do prezydenta Krakowa skierował Michał Drewnicki. wiceprzewodniczący Rady Miasta. Urzędnicy wyjaśniają, że na planowane przedsięwzięcia brakuje funduszy.

Budynki zlokalizowane przy Kopcu Kościuszki, przy alei Waszyngtona w założeniu miały być wykorzystane na potrzeby Teatru Bagatela. W planach miała powstać tutaj nowa scena teatru, tymczasem w większości obiekty są niewykorzystane, pełnią funkcję magazynów. Szkoda, by nieruchomości w tak atrakcyjnym miejscu nie wykorzystywały swojego potencjału - podkreśla radny Michał Drewnicki (PiS), który w interpelacji do prezydenta Krakowa poprosił o informację o planach miasta i teatru na temat zagospodarowania atrakcyjnego miejsca. Przypomnijmy, że teren przy al. Waszyngtona w Krakowie po byłej jednostce wojskowej, obecnie nazwany Strefą K-805, jest własnością Teatru Bagatela (jest jednostką miejską), nabytą w 2013 r. od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Nieruchomość jest zabudowana dwoma budynkami oraz budynkiem kotłowni.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dlaczego nie powstaje nowa scena Teatru Bagatela przy Kopcu Kościuszki?

Źródło:

Dziennik Polski nr 6/ 09/10-01-21

Autor:

Piotr Tymczak

Wątki tematyczne