EN

8.06.2022, 08:52 Wersja do druku

„Czułem się brudny, to było straszne”. Mobbowany przez znanego reżysera zabiera głos

Reżyser wyrzucony z pracy w łódzkiej uczelni, ukarany przez komisję antymobbingową w Gdańsku. Artysta, który z nim pracował zdecydował się opowiedzieć na łamach „Wyborczej” o swoich przeżyciach.

Rafał Ryterski to kompozytor muzyki współczesnej. Jego utwory wykonywane są na najbardziej prestiżowych festiwalach, m.in. na Warszawskiej Jesieni. Chętnie współpracuje też z teatrem. Kilkanaście miesięcy temu przyjął propozycję współpracy z Grzegorzem Wiśniewskim przy jego spektaklu „Lilla Weneda" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Wiśniewski to jeden z najbardziej uznanych reżyserów w Polsce. Zaczynał pracę w teatrach krakowskich, ale szybko zaczął być zapraszany także do innych miast, m.in. do Warszawy i Wrocławia. Od 2001 r. jest etatowym reżyserem w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, gdzie przygotował wiele spektakli, często pracuje także w teatrach w innych miastach. Przez wiele lat wykładał także w łódzkiej Szkole Filmowej.

Wiosną 2021 r. był jednym z bohaterów słynnego postu Anny Paligi.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Czułem się brudny, to było straszne". Mobbowany przez znanego reżysera zabiera głos

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Przemysław Gulda

Data publikacji oryginału:

07.06.2022

Wątki tematyczne