EN

24.08.2021, 10:22 Wersja do druku

Cieszyn. W rytmie walca - Koncerty wiedeńskie

Inne aktualności

To będzie niezwykłe wydarzenie! Na deskach Teatru im. A. Mickiewicza w Cieszynie zaprezentują się obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce oraz na świecie.

Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco. Coroczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej grupy stały się już tradycją. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko.

W cieszyńskim teatrze zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza", „Baron cygański" czy „Wesoła wdówka". Publiczność usłyszy m.in. walca „Nad pięknym modrym Dunajem", arię Barinkaya „Wielka sława to żart", duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa". Wydarzenie programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu. Koncerty zaplanowano na 10 września o 17.00 i 20.00. Bilety do nabycia m.in. w kasie cieszyńskiego teatru.           

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Głos Ziemi Cieszyńskiej nr 33/ 20-08-21 Światowe sławy opery i baletu w Cieszynie

Autor:

Mfk