EN
8.08.2022, 17:56 Wersja do druku

Chorzów. Spektakle teatrów: Korez, Trip i TeatRyle

„Obserwator” / mat. teatru

Ostatnia premiera Teatru Korez - premierowo w Chorzowie! W najbliższy długi weekend zapraszamy na trzy wydarzenia: jeden spektakl dla dorosłych i dwa dla dzieci.

12 sierpnia, piątek, 19:00 w ChCK
Teatr Korez: Obserwator

tekst: Tomasz Jachimek
reżyseria: Hubert Bronicki, Mirosław Neinert
na scenie: Daria Polasik-Bułka, Ewa Kubiak, Mateusz Znaniecki, Piotr Rybak, Mirosław Neinert oraz Sławomir Jastrzębski
czas trwania: 90 minut

Od Autora: „Obserwator” to sztuka komediowa. W przypadku komedii świat staje się radykalnie i brutalnie biało-czarny. Albo Szanowny Widz się śmieje (wtedy jest udana komedia), albo się nie śmieje (wtedy jest kompromitacja, hucpa i żądanie zwrotu forsy za bilety). Po swoich dotychczasowych doświadczeniach z Korezowymi Twórcami (nieprzypadkowo oba słowa wielką literą) mam przekonanie graniczące z pewnością, że owi Twórcy rozbawią Państwa do łez. Niemniej jako skromny autor chciałbym zwrócić uwagę na inną rzecz - otóż „Obserwator” nie powstał li tylko dla śmiechu. Tam jest dużo pytań o cenę sukcesu, o skrywane tajemnice, o granice prywatności i granice poświęcenia. Tam jest dużo pytań o nas samych, w coraz bardziej skołowanym i dziwnym świecie. Tam w ogóle jest dużo pytań i - jak sam tytuł zapowiada - obserwacji. Gdybym był copywriterem z agencji i miał wymyślić hasło reklamujące ten spektakl, napisałbym tak: „Poobserwuj siebie samego!” Życzę cudownego wieczoru! Bo przecież - i to też obserwacja - inne się w Korezie nie zdarzają! -  Tomasz Jachimek

bilety: 45 zł dostępne w sieci

13 sierpnia, sobota, 15:00 na scenie w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
TeatRyle: Skok na księżyc

tekst: Kuba Kapral
reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy
scenografia i lalki: Olga Ryl-Krystianowska
muzyka: Jakub Woźniak
na scenie: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

Bohater Skoku na księżyc jest szybszy od ślimaka, ale wolniejszy od ryby, odważniejszy od szczura lądowego, ale bardzo boi się samotności. Jest dobrym pływakiem, ale najlepiej wychodzi mu skakanie. Jest też bardzo ambitny, chciałby skoczyć najdalej i najwyżej oraz dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Czy mu się to uda? Co zdobędzie? Czego dowie się o świecie i o sobie samym? Kto jest naszym bohaterem?

Zapraszamy na widownię! Wyruszcie razem z nami w teatralną podróż. Może razem z nami dowiecie się czegoś nowego o sobie. Czy warto zadawać tyle pytań? Skąd wiemy to, co wiemy a skąd nie wiemy tego, czego nie wiemy? I gdzie to jest?

15 sierpnia, poniedziałek, 15:00 na scenie w Skansenie
Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy
Teatr Trip: Królewna Fasolka
oraz DZIECINADA

scenariusz i reżyseria: Marcin Lieber
muzyka: Paweł Szymkowiak
na scenie: Ewelina Wojtak, Anna Bączek-Lieber, Marcin Lieber

W krainie Grządkowej skrzaty Karotek i Groszka uwielbiają uprawiać warzywa i owoce. Pewnego dnia znajdują przed swoim domem małe dziecko. Okazuje się, że Czarodziej Robaczek rzucił straszliwą klątwę na krainę Grządkową i chce pożreć wszystkie uprawy. Z pomocą przychodzi Cebulowa Wróżka. Czy bohaterom uda się pokonać Robaczka? Jaką rolę odegra dziecko? I czy szpinak może być dobry?

W ramach Dziecinady dzieci jak zwykle przygotowują bajkę teatralną i samodzielnie wystawiają ją na scenie. Poprowadzi je aktorka Ewa Reymann, a całość przygotowujemy, jak co roku, z Fundacją Edukacyjną Kombinatory. Nagrody, niespodzianki i mnóstwo zabawy w teatr - to Dziecinada.

Na wydarzenia Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego wstęp wolny dla wszystkich.

Źródło:

Materiał nadesłany