EN

28.01.2022, 15:56 Wersja do druku

Chorzów. Andrea Bocelli wystąpi w przyszłym roku na Stadionie Śląskim

Inne aktualności

Słynny włoski tenor Andrea Bocelli wystąpi 26 sierpnia 2023 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie – poinformowała w piątek ta instytucja. Będzie to jeden z największych koncertów artysty w Polsce.

Andrea Bocelli już wielokrotnie występował w Polsce, w tym także na największych arenach sportowych. Śpiewał na Stadionie Wrocław oraz na stadionach Legii i Gwardii w Warszawie czy Cracovii w Krakowie. W 2019 r. z okazji jubileuszu 100-lecia powstania Uniwersytetu Poznańskiego publiczność wysłuchała jego największych przebojów na Stadionie Lecha w Poznaniu. W tym roku, 19 sierpnia włoski tenor wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie.

Po raz ostatni Andrea Bocelli wystąpił w Polsce jesienią 2021 r. na kameralnym koncercie w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach dla rodzin ofiar wydarzeń w kopalni Wujek. Dwa dni po tym wydarzeniu na oficjalnym profilu artysty na Facebooku ukazał się jego post: "Kocham Polskę, kraj papieża Jana Pawła II, kocham wrażliwość jego mieszkańców, kocham wielkich artystów, których obdarował światu, pomniki i kościoły, które górują nad wieloma jego miastami (…)".

Stadion Śląski, otwarty po wieloletniej przebudowie w październiku 2017 r., może pomieścić widownię koncertową w liczbie 85 tys. osób.

"To arena zmagań sportowych, ale też doskonale miejsce dla organizacji wydarzeń kulturalnych i koncertów gwiazd światowej sławy. Zarząd i Sejmik wspierają Stadion Śląski umacniając jego znaczenie jako doskonałego gospodarza dużych imprez" – podkreślił w piątek marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

"Jesteśmy największą areną koncertową w Polsce. Warto przy tym nadmienić, że artyści, którzy dotychczas u nas występowali, byli pod wrażeniem akustyki, jaka panuje w tym miejscu. Jestem przekonany, że występ znamienitego tenora będzie niezapomnianym wydarzeniem muzycznym na najwyższym poziomie" – dodał prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie występowali w przeszłości m.in. Rolling Stones, Metallica, U2, Phil Collins czy Guns N’Roses.

Największe przeboje włoskiego tenora to "Time to Say Goodbye (Con te partiro)", "Canto della Terra", "Vivere", "E Piu Ti Penso", "Vivo per lei" oraz "Nessun dorma" i "Va Pensiero" z klasycznego repertuaru operowego.

Andrea Bocelli podczas swoich koncertów na całym świecie występuje z gośćmi specjalnymi, wśród których są m.in. śpiewaczki operowe i popowe, uznani instrumentaliści solowi, a także jego syn Matteo oraz córka Virginia. Na scenie towarzyszy im orkiestra symfoniczna. W Chorzowie tenor również wystąpi z zaproszonymi przez siebie artystami. Organizatorem koncertu jest agencja Prestige MJM.

Źródło:

PAP