EN

1.09.2020, 08:30 Wersja do druku

Bytom. Startuje "Tu Teatr Bytom Piknik"

Inne aktualności

Z początkiem września rozpoczyna się kolejna odsłona cyklu Tu Teatr Bytom. Tym razem organizatorzy zapraszają na dwa familijne spektakle, które będą pokazane m.in. w jednym z bytomskich przedszkoli.

Tu Teatr Bytom Piknik to projekt, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Fundacja Inqubator Teatralny. W ramach działania odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia.

Tegoroczna, czwarta już odsłona cyklu to pokaz dwóch spektakli w dwóch dzielnicach miasta. Spektakle te wybrane zostały przez jury społeczne w drodze ogólnopolskiego konkursu.

Pierwszy spektakl zostanie zaprezentowany w sobotę, 5 września o godz. 11 w ogrodzie Niepublicznego Przedszkola Tika (ul. Teofila Lenartowicza 1). “TO JEST TERAZ! Całociało” to wynik pracy trzech artystek: Pauliny Giwer- Kowalewskiej, Anieli Kokoszy i Agnieszki Dubilewicz.

Działanie będzie spektaklem, ale przede wszystkim spotkaniem: swobodnym, otwartym, włączającym tych, którzy akurat mają na to ochotę, gotowym na sugestie widzów. .

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy: https://tiny.pl/71wr5. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Kolejny pokaz odbędzie się w sobotę 19 września o godzinie 16 . Swój spektakl “KSIĘŻYC'owe OPOWIEŚCI” zaprezentuje Wędrowny Teatr Lalek "Małe Mi".

Spektakl przedstawia pięć historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści zaczerpnięte z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda opowieść zilustrowana jest scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej.

Organizatorzy zachęcają widzów do zabrania własnego koca, butelki wody i wygodnego stroju.

Tytuł oryginalny

Startuje "Tu Teatr Bytom Piknik", czyli spotkania z teatrem dla rodzin w plenerze

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.