EN

7.07.2020, 16:40 Wersja do druku

Bytom. Przegląd teatralny Tu Teatr Bytom Piknik

Inne aktualności

Tu Teatr Bytom Piknik - zagraj z nami w Bytomiu

Fundacja Inqubator Teatralny rozpoczęła nabór spektakli do przeglądu teatralnego Tu Teatr Bytom Piknik. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostaną 2 spektakle, które zaprezentują się w ogólnodostępnych zielonych przestrzeniach miasta.

Każdy z teatrów, który zostanie zakwalifikowany do drugiego etapu przeglądu i wystąpi przed publicznością, otrzyma honorarium w wysokości 2000 zł brutto. Prezentacje będą odbywać się w ogólnodostępnych, plenerowych przestrzeniach Bytomia w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia można przesyłać do 17.07.2020 r. Żeby zgłosić spektakl do przeglądu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Przegląd adresowany jest do teatrów nieinstytucjonalnych, prywatnych, stowarzyszeń, fundacji i grup działających nieformalnie. Każdy zespół może zgłosić jeden spektakl.

- Podczas prezentacji spektakli zależy nam na dotarciu do możliwie dużej liczby bytomian i bytomianek. Chcemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych, dlatego jury będzie zwracało uwagę na grupę odbiorców danego spektaklu. - mówią przedstawiciele Fundacji Inqubator Teatralny.

Spektakle, które zakwalifikują się do drugiego etapu przeglądu wybierze jury społeczne, w skład którego wchodzić będą przedstawiciele i przedstawicielki Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Zagłębia z Sosnowca oraz Fundacji Inqubator Teatralny.

Do pobrania:

Formularz: https://tiny.pl/7cz4l

Regulamin: https://tiny.pl/7cz42

Wszelkie pytania dotyczące przeglądu można zadać za pośrednictwem strony facebookowej Inqubator Teatralny lub mailowo: [email protected]

Tu Teatr Piknik to czwarta odsłona tego cyklu w Bytomiu. Projekt realizowany jest przez Fundację Inqubator Teatralny, w ramach którego odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia. Elementem łączącym wszystkie odsłony cyklu Tu Teatr jest pojawianie się sztuki w przestrzeni miasta.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Bytom. 


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne