EN

1.07.2021, 09:39 Wersja do druku

Bytom. Nabór spektakli do przeglądu teatralnego Tu Teatr Bytom - Własne zakamarki

Inne aktualności

Tu Teatr Bytom Własne zakamarki - Zagraj w Bytomiu

Fundacja Inqubator Teatralny rozpoczęła nabór spektakli do przeglądu teatralnego Tu Teatr Bytom - Własne zakamarki. Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonione zostaną 2 spektakle, które zaprezentują się w ogólnodostępnych, zielonych przestrzeniach miasta.

Każdy z teatrów, który zostanie zakwalifikowany przeglądu i wystąpi przed publicznością, otrzyma honorarium w wysokości 2500 zł brutto. Prezentacje będą odbywać się w ogólnodostępnych, plenerowych przestrzeniach Bytomia w godzinach popołudniowych. Zgłoszenia można przesyłać do 18.07.2021 r. Żeby zgłosić spektakl do przeglądu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Przegląd adresowany jest do teatrów nieinstytucjonalnych, prywatnych, stowarzyszeń, fundacji i grup działających nieformalnie. Każdy zespół może zgłosić jeden spektakl.

- Podczas prezentacji spektakli zależy nam na dotarciu do możliwie dużej liczby bytomian i bytomianek. Chcemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych, pokazując, że teatr to spotkanie ze sztuką, która może odbyć się w każdej przestrzeni.- mówią przedstawiciele Fundacji Inqubator Teatralny.

Spektakle, które zakwalifikują się do drugiego etapu przeglądu wybierze jury społeczne, w skład którego wchodzić będą przedstawiciele i przedstawicielki Teatru Rozrywki w Chorzowie, Teatru Zagłębia z Sosnowca oraz Fundacji Inqubator Teatralny.

Do pobrania:

Formularz: https://tiny.pl/9h347

Regulamin: https://tiny.pl/9h34n

Wszelkie pytania dotyczące przeglądu można zadać za pośrednictwem strony facebookowej Inqubator Teatralny lub mailowo: [email protected]

Tu Teatr Bytom Własne zakamarki to piąta odsłona tego cyklu w Bytomiu. Projekt realizowany jest przez Fundację Inqubator Teatralny, w ramach którego odbywają się pokazy spektakli i warsztaty teatralne w wybranych dzielnicach Bytomia. Elementem łączącym wszystkie odsłony cyklu Tu Teatr jest pojawianie się sztuki w przestrzeni miasta.

Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Bytom.

Źródło:

Materiał nadesłany