EN

8.04.2022, 10:39 Wersja do druku

Bytom. Artystyczna przechadzka z muzyką, tańcem i kamerą

Docenił potencjał miasta. „Z muzyką i tańcem przez Bytom" - tak nazywa się artystyczny projekt przygotowany przez Alexeya Torgunakova. Przechadzał się on ulicami Bytomia i nakręcił film.

Torgunakov jest tancerzem, ubiegłorocznym stypendystą prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury. Od ośmiu lat współpracuje z Teatrem Rozbark. Wcześniej występował w moskiewskim Teatrze Bolshoi oraz w Provincial Dances Theatre w Jakaterynburgu.

- To nie ja wybrałem Bytom, to Bytom wybrał mnie - mówi.

- Polska scena tańca współczesnego miała swój początek w Bytomiu i wciąż kontynuuje te tradycje, ¦poszukując nowych inspiracji. Obserwując młode pokolenie polskich tancerzy, poznajemy ich warsztat, ambicję i kreatywność, która wyróżnia ich nie tylko na krajowych scenach, ale też zagranicznych.

Do realizacji swojego projektu zaprosił Ogólnokształcącą Szkolę Baletową, Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną, Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych oraz Teatr Rozbark. W tym ostatnim w minioną sobotę wyświetlono jego film. - Idea, która mi przyświecała, to zwrócenie uwagi na to, że w Bytomiu każdego dnia kształcą się nowe pokolenia artystów, a w murach tych instytucji od lat uwalnia się twórcza energia. Komuś, kto się interesuje życiem miasta nie trzeba tego tłumaczyć, ale warto to zrobić dla pozo-stałych. To wielka wartość i duma dla miasta - mówi.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Artystyczna przechadzka z muzyką, tańcem i kamerą

Źródło:

Życie Bytomskie nr 14

Autor:

izo

Data publikacji oryginału:

04.04.2022