EN
14.03.2022, 16:33 Wersja do druku

Bytom. 26 marca koncert „Opera Śląska dla Ukrainy”

mat. teatru

Artystki i artyści z Ukrainy wystąpią 26 marca z Chórem i Orkiestrą Opery Śląskiej w Bytomiu podczas specjalnego koncertu pt. "Opera Śląska dla Ukrainy". Dochód z imprez zostanie przekazany rodzinom artystów pozostającym w ogarniętej wojną Ukrainie.

Zarówno dyrektor Opery Śląskiej Łukasz Goik, jak i jej soliści od początku wojny na wielu polach angażują się w pomoc dla obywateli Ukrainy, pomagając im w dotarciu z granicy do Bytomia, zapewniając tymczasowe miejsca noclegowe, pomagając w tłumaczeniu podczas załatwiania spraw organizacyjnych czy dostarczając artykuły pierwszej potrzeby.

Kolejnym etapem tych działań jest – jak poinformowała w poniedziałek Opera Śląska – specjalny koncert. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono współpracujących z bytomską instytucją artystki i artystów z Ukrainy. Wykonają oni arie, pieśni i muzykę ukraińską.

"W ten niezwykły dzień, 26 marca o godz. 18.00 bądźcie Państwo z nami, by przez muzykę i sztukę okazać jedność z narodem ukraińskim dotkniętym dramatem wojny" - zapraszają bytomscy artyści.

Dochód z koncertu za pośrednictwem Towarzystwa Miłośników Lwowa zostanie przekazany na pomoc dla rodzin artystów ze Lwowa, Iwano-Frankiwska i Chmielnickiego, pozostających wciąż na Ukrainie.

Podczas koncertu wystąpią: Ruslana Koval, Natalia Stepanyak, Maria Berezovska i Stanislav Kuflyuk, a także soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej. Orkiestrę poprowadzą Lyuba Serganyuk i Yaroslav Shemet, a chór – również Lyuba Serganyuk oraz Katerina Drobit. Przy fortepianie zasiądą: Larisa Czaban, Sofiia Marchenko i Roman Marchenko.

Źródło:

PAP

Autor:

Anna Gumułka

Wątki tematyczne