EN

24.06.2021, 09:05 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Wielce Szanowna Pani” zakończy sezon w Teatrze Polskim

W najbliższy weekend na scenie TPB odbędą się ostanie spektakle przed przerwą sezonową, która potrwa cały lipiec. 26 i 27 czerwca widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Wielce Szanowna Pani” w reżyserii Martyny Peszko.  Nowy sezon artystyczny bydgoski teatr rozpocznie już w sierpniu.

fot. Natalia Kabanow

„Wielce Szanowna Pani” na zakończenie sezonu 2020/2021

Sezon artystyczny w Teatrze Polskim w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Wielce Szanowna Pani” w reżyserii Martyny Peszko. Inspiracją do powstania spektaklu była tak zwana spowiedź Haliny Mikołajskiej – tekst z archiwum prywatnego, w którym ta wybitna powojenna aktorka, dama scen polskich, heroina, ale też polityczka, działaczka społeczna i założycielka KOR-u, rozlicza blaski i cienie zawodu, który wykonuje. Widzowie stają się powiernikami wypowiadanych niezwykle odważnie tez dotyczących panującej w teatrze hierarchii, gier środowiskowych wywyższających jednych kosztem drugich czy niesprawiedliwości ekonomicznych.

Spektakl miał swoją premierę w lutym 2020 roku i to właśnie wtedy został zagrany po raz ostatni. Po tak długiej przerwie, spowodowanej pandemią, spektakl „Wielce Szanowna Pani” powróci w czerwcu. Po raz pierwszy zostanie zagrany 26 czerwca (sobota) o godz. 19.00. Kolejny pokaz odbędzie się dzień później, 27 czerwca (niedziela) o godz. 18.00. Czerwcowe spektakle będą wyjątkowe, Dorotę Landowską premierowo zastąpi reżyserka Martyna Peszko.

fot. Natalia Kabanow

Krótka przerwa i powrót w sierpniu

W lipcu w bydgoskim teatrze trwać będzie przerwa sezonowa. W tym czasie kasa biletowa będzie nieczynna.
Sezon artystyczny 2021/2022 Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie już w sierpniu. Nowy sezon TPB otworzą pokazy spektaklu „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl, który bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, będzie można zobaczyć 21 i 22 sierpnia. Tydzień później na scenę powróci „Inna dusza” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Spektakl, który powstał w oparciu o utwór Łukasza Orbitowskiego o tym samym tytule, tym razem wystawiony zostanie w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Pokazy spektaklu zaplanowano na 28 i 29 sierpnia.

Sprzedaż biletów online na sierpniowe wydarzenia zostanie uruchomiona w lipcu. Kasa biletowa TPB zostanie ponownie otwarta w sierpniu. Szczegóły dotyczące sierpniowego i wrześniowego repertuaru oraz ponownego otwarcia kasy biletowej będą dostępne pod koniec lipca na stronie www.teatrpolski.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne