EN

19.07.2021, 12:56 Wersja do druku

Bydgoszcz. Wakacje w Operze Nova: kostiumy na wystawie i przymiarki do „Bulwaru…”

Kostiumy zaprojektowane przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman, Annę Sekułę, a wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova, oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo przy ul. Kruszwickiej.

fot. mat. teatru

Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w ostatnim sezonie nie wystawianych z powodu pandemii. W czasie wakacji jest okazja do ich obejrzenia w specjalnej aranżacji poza budynkiem Opery.

Aktualnie prezentowana, druga już "odsłona" pokazuje zachwycające ( i jakże pracochłonne w wykonaniu) kostiumy pierwszoplanowych postaci z oper Mozarta, Verdiego, baletu Czajkowskiego, operetki Kálmána. Przy okazji pracownicy działów technicznych Opery Nova odkryli niektóre z tajemnic ich wykonania:  tworzenie misternych konstrukcji z krynolin i stelaży ukrytych w sukniach, produkcja masek z butafory czy... farbowanie kogucich piór i naprawa „latających sztyletów”.

CH Rondo zaprasza do 22 lipca do wzięcia udziału w konkursie, w którym nagrodami będą bilety na spektakle Opery Nova. Prosimy śledzić media społecznościowe.

Ostro w stronę "Bulwaru Zachodzącego Słońca"

Po przerwie urlopowej zespoły artystyczne wznowią od 16 sierpnia prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" A.L.Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka i pod muzycznym kierownictwem Krzysztofa Herdzina. To najdłużej wyczekiwana i realizowana premiera w historii bydgoskiej sceny operowej. Działy techniczne ( m.in. pracownie krawieckie) pracować będą już od początku sierpnia.

Sprzedaż bilety na premierę zaplanowaną na 18 września br.  i pozostałe wrześniowe spektakle „Bulwaru…” rozpocznie się 9 sierpnia – w kasie biletowej oraz online.
Do tego czasu prosimy o zapoznanie się z aktualnym regulaminem uczestnictwa widzów oraz sprzedaży biletów; będzie on wkrótce opublikowany na stronie internetowej Opery Nova w zakładce Bilety.


Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat

Wątki tematyczne