EN

19.05.2021, 09:46 Wersja do druku

Bydgoszcz. Teatry gotowe na powrót publiczności

Inne aktualności

Kina, teatry, filharmonie - decyzją rządu - mogą ponownie zaprosić publiczność na widownie (zajętą w 50 procentach) tydzień wcześniej - od 21 a nie 29 maja, jak pierwotnie ogłoszona Sprawdziliśmy, gdzie otwierają drzwi już w ten weekend, a gdzie będzie trzeba jeszcze trochę zaczekać.

Od 29 maja do 2 czerwca do wspólnego świętowania Dnia Dziecka zaprasza Opera Nova, proponując najmłodszym (w wieku 6-12 lat) wraz z rodzinami muzyczną lekcję na żywo, czyli „Operowy zawrót głowy".

- Dorosłych także nie pozostawimy przed wakacjami bez pokazania scenicznych premier baletów Jacka Przybyłowicza „Szepty i cienie" (12 i 13 czerwca). Miłośnicy tańca zapewne będą chcieli skonfrontować wersję filmową, pokazywaną na YouTubie, z oglądaniem spektaklem na żywo z widowni - zapowiada Ewa Chałat z biura prasowego Opery Nova. Bilety są już w sprzedaży online.

Jeszcze w ten weekend na wirtualną scenę zaprasza Teatr Polski w Bydgoszczy, prezentując na VOD nagranie spektaklu „Szepty i cienie" po raz pierwszy na żywo na scenie Opery Nova zobaczymy 12 i 13 czerwca

„Maria Antonina. Ślad Królowej" (21 maja), a dzień później „Mur". - Ponowne otwarcie teatrów będziemy świętować premierą „Maszyny" wreż. Jagody Szelc. Premiera spektaklu, który jest debiutem teatralnym reżyserki dotąd znanej z filmowych realizacji, odbędzie się właśnie 29 maja o godz. 19. Dzień później, 30 maja, odbędzie się pokaz popremierowy. Kto nie zdąży obejrzeć „Maszyny" w maju, będzie miał okazję w czerwcu. Zagramy ją aż 4 razy -12 i 13 oraz 18 i 19 czerwca - przekazała nam Aleksandra Rzęska z TPB.

Co więcej, na 11 czerwca TPB planuje kolejną premierę - „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie". Spektakl, inspirowany „Antygoną" Sofoklesa, zobaczymy w aulil LO. Bilety w sprzedaży online, a od dziś też w kasie TPB.

Teatr Kameralny „Proszę słonia!" wreszcie na żywo na scenie MCK pokaże dzieciom i ich rodzinom 12 czerwca o 15.00 i 1730,13 czerwca o godz. 12.B1-lety na www.bilety24.pl.

Jeszcze w ten i następny piątek o godz. 19 premierowe koncerty na YouTube Filharmonii Pomorskiej, ale już „Romantyczny maj" (29.05.), atakże audycje muzyczne dla dzieci (Akademia WioliMisia o godz. 11 i Od brzuszka do uszka maluszka godz.12.30-także29.05.) oraz , Jarek Wist Dolce Vitam" (30.05.) będą z udziałem publiczności. Bilety na portalu bilety24.pl i kasie FP.

Dobra wiadomość dla kinomanów - studyjny „Orzeł" otwiera się w pierwszym możliwym terminie, czyli już w ten piątek!

- Jesteśmy gotowi - potwierdza Szymon Idczak, kierownik Kina „Orzeł", przyznając, że układal repertuar na bieżąco nawet w te miesiące, kiedy wcale nie było pewności co do poluzowania obostrzeń.

- Od 21 maja będziemy mieli jedną premierę, tj. „Martin E-den", czyli ekranizację powieści Jacka Londona. Zagramy też dwa filmy, których nie zdążyliśmy wyświetlić w marcu - teraz już oscarowa „Obiecująca. Młoda. Kobieta" i animację Mariusza Wilczyńskiego „Zabij to i wyjedź z tego miasta" - wymienia Szymon Idczak, dodając, że w sprzedaży online pula biletów z dnia na dzień szybko topnieje.

Również 21 maja otwiera się (tuż po północy) kino Helios w Bydgoszczy. Z kolei sieć Multikina zapowiada otworzyć się wpiątek, ale 28 maja.

Tytuł oryginalny

Gotowi na powrót publiczności otwierają się w weekend. Który? Odmrożenie kultury

Źródło:

Express Bydgoski Nr 114

Autor:

Justyna Tota