EN
7.02.2023, 09:50 Wersja do druku

Bydgoszcz. Przeboje z Kabaretu Starszych Panów zabrzmiały w auli Copernicanum UKW

Inne aktualności

„Niespodziewany koniec semestru” - taki tytuł nosił koncert, który w poniedziałek (6 lutego) odbył się w auli Copernicanum UKW. Studenci Wydziału Edukacji Muzycznej zaprezentowali utwory z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

W koncercie zaśpiewało 17 studentów, a konkretnie studentki i studenci II roku studiów licencjackich na Wydziale Edukacji Muzycznej UKW. Nad przygotowaniem tego wydarzenia czuwały dr hab. Katarzyna Matuszak-Gołda, prof. uczelni i mgr Anna Federowicz.

- Koncert był formą egzaminu jednego z przedmiotów studentów kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Sam tytuł wydarzenia nawiązywał do jednego z utworów Kabaretu Starszych Panów "Niespodziewany koniec lata" - mówi Sebastian Nowak, rzecznik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W ramach egzaminu studenci zaśpiewali kilkanaście piosenek napisanych przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę, m.in. "Już kąpiesz się nie dla mnie”, "Tanie dranie", "Jeżeli kochać to nie indywidualnie", "Addio, pomidory".

Wokalistom akompaniowali pianiści Michał Kuzimski i Daniel Pradella.

- Kabaret Starszych Panów na Wydziale Edukacji Muzycznej stał się już tradycją - podkreśla dr hab. Katarzyna Matuszak-Gołda, prof. uczelni. - W 2015 roku odbyła się premiera spektaklu muzycznego pt. „Wieczór u Jeremiego” upamiętniająca 100. rocznicę urodzin Jeremiego Przybory z udziałem studentów i absolwentów Wydziału. Spektakl zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum kultury w Bydgoszczy.

Piosenki Kabaretu Starszych Panów są ponadczasowe, wysmakowane poetycko, a przy tym niezwykle zabawne.

- Studenci świetnie odnajdują się w tych utworach, a przede wszystkim dobrze się bawią, nabywając wrażliwości artystycznej i umiejętności również aktorskich - zaznacza dr hab. Katarzyny Matuszak-Gołda, prof. uczelni.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów zabrzmiały w auli Copernicanum UKW

Źródło:

Express Bydgoski online
Link do źródła

Autor:

Małgorzata Pieczyńska

Data publikacji oryginału:

06.02.2023

Wątki tematyczne