EN
21.12.2022, 08:56 Wersja do druku

Bydgoszcz. Premiera „Komediantki” na styczniowym afiszu teatru

Inne aktualności

„Mleko” dla najnajów, reżyserski debiut Anity Sokłowskiej, obraz emigracji oczami rezydenta i podróż do „Ameryki” - tak zapowiada się styczeń 2023 w Teatrze Polskim. Pisze Justyna Tota w „Expressie Bydgoskim”.

Nowy rok Teatr Polski w Bydgoszczy rozpocznie pokazami dla najmłodszych, czyli dla najnajów. „Mleko" w reż. Pawła Łysaka to spektakl bardzo sensoryczny, podczas którego plusk, szmer i chlup nabierają nowego znaczenia, o czym dzieci do 4. r.ż. wraz z rodzicami będą mogły przekonać się 7 stycznia o godz. 16 i 8 stycznia o 10.00 i 12.00.

W styczniu na małej scenie TPB jako reżyserska teatralna zadebiutuje doskonale znana bydgoskiej publiczności jako aktorka Anita Sokołowska. Tym razem artystka wyreżyserowała dla nasz spektakl „Komediantka", będący adaptacją powieści Władysława Reymonta o tym samym tytule.

- W spektaklu przyglądamy się kondycji artystów, ale też - szerzej - temu, co z nami zrobił czas napięcia związanego z wojną, pandemią, realiami politycznymi. Czy warto spalać się i gonić za marzeniami, czy warto w tym niepewnym świecie trwać przy swoich ideałach? Używamy narracji Komediantki i historii napisanej przez Reymonta, nasączając ją własnym doświadczeniem, opowiemy o dążeniu kobiety-jednostki do prawa wyzwolenia się z pętających ją rygorów życia społecznego. Do prawa samostanowienia o sobie, potrzebie wolności i samorealizacji - zapowiada reżyserka Anita Sokołowska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera „Komediantki" na styczniowym afiszu teatru

Źródło:

„Express Bydgoski” nr 296

Autor:

Justyna Tota

Data publikacji oryginału:

21.12.2022