26.02.2021, 13:02 Wersja do druku

Bydgoszcz. Miesiąc do premiery Jacka Przybyłowicza w Operze Nova

Obfitość baroku i ascetyczna muzyka współczesna – czy do każdego rodzaju muzyki równie chętnie układa się choreografie tańca współczesnego? Odpowiedź na te pytania przyniesie najnowszy spektakl przygotowywany na scenie Opery Nova w Bydgoszczy.

fot. Andrzej Makowski/ mat. teatru

Inne aktualności

Jacek Przybyłowicz, jeden z najlepszych tancerzy i choreografów tańca współczesnego, realizuje swój autorski spektakl z Baletem Opery Nova!

Złożą się na niego trzy jednoaktowe balety: legendarne „Barocco” do muzyki J.S.Bacha, stworzone w 2004 r. na Biennale de la Dance w Lyonie było potem wystawiane na kilku europejskich scenach; najnowsza wersja będzie dopasowana do emploi artystycznego bydgoskich tancerzy.

Pozostałe części wieczoru : "Szepty i cienie" do muzyki Pawła Szymańskiego  oraz "3 for 13" Pawła Mykietyna będą miały prapremiery w Operze Nova 27 marca .

Do tworzenia spektaklu zostali zaproszeni uznani polscy realizatorzy, z którymi już wcześniej współpracował choreograf: Paweł Grabarczyk jest (wspólnie z Jackiem Przybyłowiczem!) autorem scenografii i kostiumów, reżyseria świateł będzie dziełem Macieja Igielskiego, zaś filmy i projekcje video – Ewy Krasuckiej.

Sprzedaż biletów na spektakle premierowe (sobota, 27 marca godz.19 i niedziela, 28 marca godz.18.) rozpoczyna się w poniedziałek, 1 marca. Ceny biletów (w zależności od dnia i miejsca na widowni: od 50 do 130 zł).

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Ewa Chałat