EN

2.06.2023, 09:08 Wersja do druku

Bydgoszcz. Festiwal Prapremier z dofinansowaniem ministerialnym. Po odwołaniu

Inne aktualności

Teatr Polski w Bydgoszczy otrzymał pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na organizację Festiwalu Prapremier. Pozytywnie rozpatrzono odwołanie. Pisze Sandra Zakrzewska w „Gazecie Wyborczej - Bydgoszcz”.

W tegorocznym rozdaniu ministerialnego programu "Teatr" nie przyznano Festiwalowi Prapremier ani złotówki. Wnioskowano o 610 tys. zł. Interpelację w tej sprawie złożył poseł Koalicji Obywatelskiej Paweł Olszewski. - Festiwal wyróżnia się wysoką jakością artystyczną i wywiera znaczący wpływ na poziomie lokalnym, narodowym i międzynarodowym. Osobiście odbieram to jako działanie na szkodę polskiej kultury, szczególnie w kontekście nieustających doniesień medialnych o przekazywaniu gigantycznych dotacji czy nieruchomości (afera "willa plus") organizacjom o znikomej reputacji - napisał Olszewski w piśmie skierowanym do marszałkini Elżbiety Witek. Polityk poprosił o udostępnienie dokumentacji konkursowej i arkusza ocen dla Festiwalu Prapremier oraz przedstawienie składu komisji konkursowej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Prapremier z dofinansowaniem ministerialnym. Po odwołaniu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Sandra Zakrzewska

Data publikacji oryginału:

01.06.2023

Wątki tematyczne