EN
31.01.2023, 14:24 Wersja do druku

Bydgoszcz. „Drapando" dla dzieci i monodram muzyczny - premiery Teatru Kameralnego

W Teatrze Kameralnym trwają przygotowania do dwóch premier - spektaklu dla dzieci „Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha" Szymona Jachimka oraz monodramu muzycznego Katarzyny Kłaczek „Tylko mnie poproś do tańca".

fot. mat. teatru

Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha

Dzieciństwo powinno być czasem beztroski, miłości i poznawania świata. Jednak co zrobić, gdy w to dzieciństwo wkrada się paskudna choroba, która każdego dnia tę beztroskę psuje? Jak ocalić szczęśliwe dzieciństwo?

9-letnia Katie choruje na atopowe zapalenie skóry. To paskudztwo, zwane w skrócie AZS-em, każe jej się drapać do krwi. Lekarze przepisują różne maści, których stosowanie… również sprawia ból. Rodzice próbują pocieszyć swoją córkę i zaczynają wymyślać historie, w których maści i lekarstwa zamieniają się w superbohaterów. Na szczęście superbohaterowie zaczynają przejmować kontrolę nad sytuacją…

„Drapando” to spektakl śmieszny i smutny zarazem, szalony i wzruszający. Sztuka ta w 2020 r. zdobyła I Nagrodę na 31. Konkursie na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, zorganizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W uzasadnieniu jurorzy napisali m.in.: „Kiedy poczujecie się zrezygnowani i bezsilni wobec niekończących się mniejszych i większych problemów, zalecamy cudowne lekarstwo: lekturę tekstu Drapando, czyli Atak Zamszałego Starucha. Wzmocni nieuleganie niepokojom i bezradności. I miłość”.

Autor: Szymon Jachimek
Premiera: 25.02.2023 r. godz. 16.00 Teatr Kameralny w Bydgoszczy
Wiek: 6+

Realizatorzy:
Scenariusz: SZYMON JACHIMEK
Reżyseria: TOMASZ VALLDAL CZARNECKI
Scenografia, kostiumy: KALINA KONIECZNY
Muzyka: IGNACY WIŚNIEWSKI
Choreografia: MICHAŁ CYRAN

fot. mat. teatru

TYLKO MNIE POPROŚ DO TAŃCA – MONODRAM MUZYCZNY KATARZYNY KŁACZEK Z PIOSENKAMI ANNY JANTAR

Co może stworzyć największy kontrast na scenie?
Hamlet i tor gokartowy? Opera o piłkarskich kibicach?
Nawet największe skrajności mogą mieć wspólny mianownik.

Katarzyna Kłaczek, aktorka i pomysłodawczyni monodramu muzycznego „Tylko mnie poproś do tańca” chce otworzyć przed Wami dwa muzyczne światy. Prywatkę rodem z lat 70 i klub muzyki elektronicznej współczesnego wieku. A ich łącznikiem będzie najbardziej nieprzewidywalny z żywiołów: ludzka natura.

Ta muzyczna podróż będzie oparta o utwory z repertuaru Anny Jantar, jednej z największych gwiazd polskiej estrady. Powrócą znane hity i rozbłysną nowe interpretacje.

Realizatorzy:
Koncepcja artystyczna: KATARZYNA KŁACZEK
Scenografia: MARIUSZ NAPIERAŁA
Przygotowanie wokalne: MARCIN WORTMANN
Muzyka: JAN ROTOWSKI

Premiera: 11.03.2023 r. godz. 19.00 Teatr Kameralny w Bydgoszczy

Źródło:

Materiał nadesłany