EN
21.03.2023, 14:54 Wersja do druku

Bydgoszcz. Dodatkowy kwietniowy spektakl „Komediantki" Teatru Polskiego w Teatrze Kameralnym

W kwietniowym repertuarze Teatru Polskiego w Bydgoszczy pojawił się trzeci, dodatkowy pokaz spektaklu „Komediantka” w reżyserii Anity Sokołowskiej – bilety w sprzedaży.

fot. Natalia Kabanow/mat. teatru

W związku z dużym zainteresowaniem widzów i widzek, Teatr Polski w Bydgoszczy zdecydował się na dołożenie do kwietniowego repertuaru jeszcze jednego pokazu „Komediantki” Władysława Reymonta w reżyserii Anity Sokołowskiej. Pokaz odbędzie się 1 kwietnia o godz. 16:00, podobnie jak 2 pozostałe spektakle - w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy.

Debiut reżyserki Anity Sokołowskiej - sceniczna adaptacja „Komediantki” to prosta, przepełniona emocjami, sentymentalna wręcz opowieść o miłości i nienawiści do teatru. Jej forma bazuje na ruchu, poprzez który wyraża się pęd, szaleństwo jednostki, podejmowane w jej życiu ryzyko i niejednoznaczność istnienia w świecie zarówno fizycznym, jak i duchowym. Obudowany tym ruchem trzon opowieści ma jednocześnie być formą zabawy teatralnej i zapisem kondycji zarówno teatru i jego aktorów, jak i nas samych. W ten sposób „Komediantka” staje się historią o potrzebie uwalniania emocji, pewnego rodzaju katharsis.

Spektakl to żywy obraz siły twórczej i energii płynącej z teatru, dzięki której w każdym z bohaterów-artystów wciąż tli się nadzieja na zmianę, żyje wiara w pasję, której już samo posiadanie jest wygraną, to wreszcie siła napędowa, która nie pozwala się poddać i motywuje do podejmowania działania.

Spektakl bierze udział w IX Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

Bilety dostępne w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy ([email protected]; tel.: 52 339 78 18; kom. 885 60 70 90) oraz w sprzedaży online poprzez stronę www.teatrpolski.pl

Źródło:

Materiał nadesłany