EN

5.07.2021, 10:45 Wersja do druku

Busko-Zdrój. Sobotni koncert w hołdzie Bogusławowi Kaczyńskiemu

Inne aktualności

W sobotę wieczorem w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się koncert poświęcony Bogusławowi Kaczyńskiemu, pomysłodawcy wydarzenia. Na scenie prezentowali się znakomici soliści pochodzący z Buska. Pisze Lidia Cichocka w Echu Dnia.

Sobotni koncert poświęcony był Bogusławowi Kaczyńskiemu. Dyrektor XXVII Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz w Busku Artur Jaroń w sobotę przypomniał, że to właśnie on był inicjatorem i organizatorem pierwszego koncertu poświęconego pamięci wybitnej, pochodzącej z Buska śpiewaczki operowej Krystyny Jamroz. - Było to dwa lata po śmierci Krystyny Jamroz, wtedy pojawiła się myśl, by w kurorcie odbywały się coroczne spotkania z muzyką. Udało się to zrealizować 7 lat później, ale dziś mamy 27 edycję Festiwalu. Wychowaliśmy w tym czasie wielu artystów: instrumentalistów, wokalistów, wielu wspaniałych solistów - mówił dyrektor Jaroń.

To właśnie ich, pochodzących z Buska Zdroju śpiewaków, można było posłuchać w sobotni wieczór w ulubionym repertuarze Bogusława Kaczyńskiego -operetkowych ariach. Bogusław Kaczyński od trzeciej edycji rok rocznie (z wyjątkiem przerwy spowodowanej złym stanem zdrowia) organizował koncerty, na które przychodziły tłumy. Była to zasługa jego sposobu prowadzenia koncertów, a także doboru repertuaru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Sobotni koncert w hołdzie Bogusławowi Kaczyńskiemu

Źródło:

„Echo Dnia” nr 153

Wątki tematyczne