EN

24.06.2021, 14:53 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Wręczono Nagrody Artystyczne ZASP - Laury Dembowskiego

Inne aktualności

W Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wręczono Nagrody Artystyczne ZASP w Bielsku-Białej - Laury Dembowskiego. Nagrodę za rok 2019 otrzymała Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, a Laur Dembowskiego za rok 2020 - Lucyna Sypniewska.

Jak wyjaśniono na Fb Związku Artystów Scen Polskich (ZASP), "komisja w składzie: Magdalena Legendź (krytyk teatralny), Barbara Rau (aktorka), Aleksander Pestyk (aktor) i Eugeniusz Jachym (aktor, przewodniczący Koła ZASP przy Teatrze Polskim w Bielsku-Białej) postanowiła przyznać 25. Laur Dembowskiego za rok 2019 Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt".

Aktorka nagrodzona została "za stworzenie na scenie krainy wyobraźni i wspomnień przepełnionej wzruszeniami, za urok, ekspresję i rewelacyjnie wyśpiewane piosenki w sztuce +Wyspa Kalina+ Zuzanny Bojdy, w reż. Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej".

Poinformowano, że 26. Laur Dembowskiego za rok 2020 otrzymała Lucyna Sypniewska "za zbudowaną subtelnymi, oszczędnymi środkami, przekraczającą dotychczasowe emploi aktorki, liryczną rolę matki w spektaklu +Augustus+ w reżyserii Jacka Popławskiego w Teatrze Lalek Banialuka, dzięki którym widz odbywa magiczną podróż w czasie".

"Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy" - napisano na Fb ZASP-u.

Uroczystość odbyła się w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej 21 czerwca.

Laur Dembowskiego to przyznawana dorocznie nagroda honorowa bielskiego oddziału ZASP.

Źródło:

Materiał własny