30.12.2020, 08:39 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Projekt "Migamy w Polskim"

Cały zespół aktorski Teatru Polskiego, wraz z dyrektorem bielskiej sceny, zaangażował się w akcję, do której zapraszamy również widzów. 

„Migamy w Polskim” to działanie, dzięki któremu  chcemy zainteresować widzów językiem migowym, a przy okazji zachęcić do spróbowania sił w „miganiu” podstawowych znaków i liter alfabetu języka migowego.

W tym właśnie celu powstał filmik z udziałem aktorów Teatru Polskiego, w którym prezentowane są podstawowe  zwroty języka migowego, na przykład przywitanie, pożegnanie, ale także „teatralny słowniczek” z pojęciami takimi jak: aktor, scena czy teatr.

fot. mat. teatru

Aktorów prezentujących podstawowe litery Polskiego Alfabetu Palcowego można również zobaczyć na specjalnej edycji plakatów i ulotek.
Liczymy na wspólną inspirującą „zabawę” znakami języka migowego razem z widzami! Chcemy wspólnie poznawać język i świat osób niesłyszących, które od wielu lat goszczą na „Spektaklach bez barier” Teatru Polskiego.

Projekt „Spektakle bez barier – sezon 2020” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data:

30.12.2020

Wątki tematyczne